Murale z przekazem na czas epidemii: Jeszcze będzie przepięknie (GALERIA)

Karol Kwiatkowski21 kwietnia, 20204 min

Na warszawskich ulicach cztery duże murale niosą pozytywny przekaz na czas epidemii koronawirusa. Warszawo, będzie dobrze; Jeszcze będzie przepięknie!; Głowa do góry! – to niektóre hasła, które autorzy z Good Looking Studio umieścili na budynkach w centrum miasta.

Murale z pokrzepiającym hasłem „Będzie dobrze. :)” zagościły na ścianach Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 oraz przy Rondzie ONZ.

Przy stacji metra Centrum, na tzw. patelni, przechodniów pocieszać mają bijące z murów słowa „Warszawo, będzie dobrze” oraz „Jeszcze będzie przepięknie!”, przywołujące na myśl znaną piosenkę zespołu Tilt.

Czwarty mural mieści się przy ul. Waryńskiego 3 przy metrze Politechnika, gdzie hasło brzmi: „Głowa do góry! :)”.

Inicjatorami i autorami murali, których hasła zapisane są wyraźnie na jednolitym tle, są artyści z Good Looking Studio. Od czasu epidemii zespół zrealizował tez inne projekty w stolicy.

Na początku kwietnia przy współpracy z portalem NaTemat.pl powstał znany już mural na Tamce, na którym uhonorowano personel medyczny. „Nie każdy bohater nosi pelerynę” – głosi jego hasło. Również w kwietniu ręcznie malowane grafiki powstały w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, przekształconym do walki z koronawirusem. Malunki umieszczono na śluzie odkażającej oddziału.

Z pracami artystów można zapoznać się na stronie internetowej Good Looking Studio. Pomysłodawcą najnowszej akcji jest dyrektor kreatywny GLS Piotr Ryszkowski, który opowiedział o niej w zacytowanej tam we wtorek wypowiedzi.

„Czujemy, że w mediach wszelkiego rodzaju jest przesyt negatywnych informacji, czarnych statystyk oraz wizji kryzysu postpandemicznego. W związku z tym chcieliśmy dać mieszkańcom Warszawy coś pozytywnego, jakieś światełko w tunelu i nadzieję na lepsze jutro. Koncept jest do bólu prosty. Namalowaliśmy bardzo czytelne i ogromne hasła na naszych najlepszych ścianach w centrum Warszawy. Tło haseł miało być optymistyczne – wyraziste i żywe” – podkreślił Ruszkowski.

Jak zaznaczył, hasła te są pokrzepiające i pozbawione jakiegokolwiek zabarwienia politycznego czy religijnego. „Są dla każdego – niezależnie od wieku, wiary, przekonań politycznych czy narodowości” – zauważył.

„Dodatkowo, na ścianach pojawia się uśmiech w postaci dwukropka i nawiasu jako symbol komunikacji, na którą musieliśmy się z dnia na dzień przestawić. Uśmiech, nawet wirtualny, to nadal uśmiech. Zachęcamy do fotografowania i dzielenia się zdjęciami murali w social mediach. Dziś wszyscy potrzebujemy pozytywnych emocji bardziej niż zwykle” – powiedział dyrektor artystyczny GLS. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk