PolitykaPolskaPrawdziwy bunt czy kampania wyborcza? 15 kwietnia Polacy wyjdą na ulice

Paweł Skutecki13 kwietnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Po strajku przedsiębiorców, którzy zablokowali samochodami centrum Warszawy, w środę – 15 kwietnia – w stolicy odbędzie się kolejna manifestacja. Tym razem piesza. Znów protestujący będą domagali się realnej pomocy dla przedsiębiorców i zniesienia zakazów ograniczających wolności obywatelskie. Liderem protestu jest kandydat na prezydenta Paweł Tanajno. 

Jak czytamy na grupie „Strajk przedsiębiorców”, 15 kwietnia odbędzie się „spotkanie biznesowe z Pawłem Tanajno. Ci co nie mają firm mogą się spotkać z kandydatem na prezydenta”. 

(Wikipedia)

Manifestacja rozpocznie się o godzinie 14. „Zaprotestuj przeciwko strachowi i rządowi, który strachem zarządza. Pomóż sobie i wszystkim wrócić do normalnego życia i pokonać strach, oswoić ryzyko. Wirus ci nie zagraża, kary są nielegalne. Rząd się nie boi. Zagrożenie jest tak nikłe, że rząd nie wprowadził nawet stanu wyjątkowego” – pisze Paweł Tanajno. 

Choć większość postulatów znajduje aplauz wśród internautów, wielu z nich zarzuca inicjatywie podtekst polityczny związany z tym, że lider grupy kandyduje na prezydenta i nie deklarował wycofania swojej kandydatury.

Paweł Tanajno pochodzi z Warszawy, jest przedsiębiorcą. Polityką zajmuje się od wielu lat. Do 2003 roku należał do Platformy Obywatelskiej. Później był związany z Ruchem Palikota, z którego odszedł po ujawnieniu nieprawidłowości związanych z finansami tej organizacji. Od 2012 roku przystąpił do partii Demokracja Bezpośrednia, skąd wystąpił pod koniec ubiegłego roku. Kandydował na prezydenta Polski w 2015 roku zajmując ostatnie miejsce. W tym samym roku kandydował do Sejmu z listy Kukiz’15. Kandydował z własnego komitetu na prezydenta Warszawy, otrzymał wówczas 0,42% głosów. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 × 3 =