PRZYPOMINAMY! Dziś sklepy czynne krócej

Karol Kwiatkowski11 kwietnia, 20204 min

W przedświąteczną sobotę sklepy będą pracować krócej – maksymalnie do godz. 14. W związku z epidemią obowiązuje ograniczenie liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie, a w godzinach od 10 do12 zakupy mogą robić jedynie osoby powyżej 65. roku życia.

fot. Alper Çuğun

Zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, w tym sobotę poprzedzającą Wielkanoc – wszystkie sklepy tego dnia mogą być otwarte maksymalnie do godziny 14. Dłużej mogą być czynne tylko te placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Sklepy Biedronki sobotę otwarte będą do 14, ale płatności przy kasie przyjmowane do 13.55 – poinformowała sieć.

Z informacji podanych na stronie internetowej sieci Kaufland wynika, że w sobotę przed Wielkanocą markety sieci otwarte są do 13.

Lidl również zmienił godziny otwarcia sklepów przed świętami, w Wielką Sobotę dyskonty będą pracować do 13.30. Również markety sieci Dino 1 kwietnia pracują do 13.30.

Sieć Netto podała, że w sobotę jej sklepy będą pracować do 13. Również wszystkie sklepy pod szyldem Auchan w przedświąteczną sobotę czynne będą do 13.

Większość sklepów sieci Carrefour w sobotę przed Wielkanocą otwarta do 13.

Jak poinformowało biuro prasowe sieci Żabka, ich sklepy są czynne od 6 do 22. „Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców działających we własnym imieniu i na własny rachunek, prowadzących sprzedaż osobiście. Dlatego decyzję o otwarciu sklepów w Wielką Sobotę, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach” – podała sieć.

W związku z pandemią w sklepach mogą przebywać maksymalnie trzy osoby, w przeliczeniu na jedną kasę. Przed wejściem do sklepu trzeba obowiązkowo zakładać rękawiczki. W godzinach od 10 do 12 tylko osoby powyżej 65. roku życia mogą zrobić zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk