Pies do Psów: nie zaogniajcie trudnej sytuacji

Paweł Skutecki9 kwietnia, 20204 min

Internet obiegły filmiki pokazujące interwencje policyjne w kontekście obostrzeń związanych z ograniczeniem naszych praw i swobód obywatelskich. Niektórzy policjanci ewidentnie przekraczają nie tylko swoje kompetencje i prawo, ale także zdrowy rozsądek. Jeden z byłych policjantów apeluje do swoich kolegów: „podejmujcie interwencje rozważnie”!

PAP

Robert Lubrant to policjant z wieloletnim stażem. Po przejściu na emeryturę stworzył i prowadzi do dzisiaj Stowarzyszenie Bezpieczeństwo Dziecka, zajmuje się pomocą dla ofiar przemocy domowej, prowadzi świetlicę dla seniorów, jest samorządowcem – przewodniczącym rady osiedla. Szanowany i poważany człowiek. 

Proszę nie zaogniajcie trudnej sytuacji. Czasami spokojna rozmowa zrobi więcej jak awantura pokazana na YT. Wierzę w Waszą mądrość bo nieraz się o niej przekonałem.

Dzisiaj nie wytrzymał i zaapelował do kolegów policjantów. „Zwracam się z prośbą do moich kolegów i znajomych policjantów, podejmujcie interwencje rozważnie, bo z jednej strony nie dostajecie konkretnych przepisów z wykładnią czy możecie karać za takie czy inne zachowanie, a  z drugiej ustnie każe Wam to się robić. Ludzie w sądach będą wygrywać sprawy za niezapłacone mandaty. Jeżeli jest to coś co grozi niebezpieczeństwem to jestem za. Ale nie na siłę np. jak ktoś samotnie siedzi w ogródku i sobie sprząta, albo mama czy tata jest na spacerze z dzieckiem z dala od ludzi i trzyma zasady. Wydane przepisy są niejasne niesprecyzowane. Przerzuca się na Was odpowiedzialność. Zapłaci mandat to ok. nie zapłaci a wygra w sądzie, to do Was będzie pretensja, że przegięliście i nadużyliście. Proszę nie zaogniajcie trudnej sytuacji. Czasami spokojna rozmowa zrobi więcej jak awantura pokazana na YT. Wierzę w Waszą mądrość bo nieraz się o niej przekonałem. Życzę Wam wytrwałości zdrowia. A po wszystkim wymyślę coś na Wasze odstresowanie. Były Pies. 3majcie się” – napisał Robert Lubrant. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk