KomentarzeUkłon w stronę kiboli? Szalik ważny jak maseczka

Paweł Skutecki Paweł Skutecki9 kwietnia, 20202 min

Obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych obowiązuje w wielu innych krajach; nie mówimy, że musi to być maseczka, może to być chustka lub szalik – podkreślił w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

PAP

Podczas czwartkowej konferencji prasowej po zakończeniu Rządowego Zespołu Zarządzanie Kryzysowego poinformowano, że od 16 kwietnia rząd wprowadza obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

Minister zdrowia odpowiadając na pytanie o kary za nie noszenie maseczek oraz gdzie obywatele mają je zdobyć odpowiedział, że taki obowiązek funkcjonuje w wielu innych krajach na całym świecie. „Nie mówimy, że musi to być maseczka, może to być chustka, szalik” – oświadczył.

Z niecierpliwością czekamy na komentarze środowisk kibicowskich, którym to zalecenie ministra – będące odwrotnością tego co do tej pory zakazywały władze – może przypaść do gustu.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

19 − sixteen =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl