Szykują się kolejne zmiany w Kodeksie wyborczym

Karol Kwiatkowski1 kwietnia, 20203 min

Sejm na piątkowym posiedzeniu ma zająć się projektami: tzw. specustawy funduszowej i dot. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r.; możliwe, że zajmie się też projektem ws. zwiększenia środków na nauczanie przez internet – powiedział PAP wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

pis.org

Terlecki powiedział w środę PAP, że Prezydium Sejmu omówi w czwartek porządek obrad na obiegowym posiedzeniu.

Poinformował, że „na dziś plany są takie”, by Sejm w piątek zajął się przyjętym przez rząd projektem tzw. specustawy funduszowej, który przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Chodzi o projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 roku.

Jak podkreślił resort w przesłanym PAP komunikacie, cele tej ustawy są dwa: większa elastyczność dla beneficjentów funduszy europejskich, którzy będą mogli dokończyć rozpoczęte projekty z maksymalną możliwą efektywnością i bez strat finansowych oraz ukierunkowanie dostępnych funduszy na zwalczanie koronawirusa i ograniczanie jego niepożądanych skutków dla gospodarki.

Terlecki powiedział, że prawdopodobnie Sejm zajmie się w piątek także złożonym przez PiS projektem ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r., zgodnie z którym, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego ma przysługiwać wszystkim wyborcom.

„Mówi się także o tym, że (w porządku obrad) będzie projekt dot. przeznaczenia dodatkowych pieniędzy dla szkół na nauczanie przez internet, jednak ten projekt jeszcze nie dotarł do Sejmu. Możliwe, że także tym projektem zajmiemy się w piątek” – zapowiedział Terlecki. (PAP)

[reklama]

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk