Polish Hip-Hop Festival

Karol Kwiatkowski26 marca, 20204 min

Polish Hip-Hop Festival ogłosił w czwartek pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas ósmej edycji tej imprezy, która na nadwiślańskiej plaży w Płocku (Mazowieckie) planowana jest od 6 do 8 sierpnia. Są to m.in. Kabe, PRO8L3M, Szpaku, Słoń i Louis Villain.

Wśród wykonawców tegorocznego Polish Hip-Hop Festival organizatorzy wymienili również takich twórców, jak Kaz Bałagane, Jan-rapowanie i Wini, Mata oraz Dziarma, Gverilla, Hodak i Piotr Cartman.

„Jedno z największych objawień ostatnich miesięcy – Kabe – wychował się na francuskich osiedlach, a w swojej twórczości przemyca inspiracje z kilku scen. Doskonale to pokazał na wydanym przez Stoprocent albumie +Albinos+, jednej z najciekawszych pozycji tego roku” – podkreślili organizatorzy Polish Hip-Hop Festival, anonsując występ artysty.

Wyrazili też nadzieję, iż do czasu tegorocznej odsłony tego wydarzenia uda się pokonać obecną epidemię koronawirusa. „Niestety świat stanął na głowie, koronawirus wywrócił wszystko do góry nogami. Nasz zespół działa zgodnie z przyjętym harmonogramem, jesteśmy dobrej myśli i głęboko wierzymy, że w tym roku spotkamy się na płockiej plaży” – oświadczyli twórcy imprezy w czwartkowym komunikacie.

Podkreślili przy tym, że nadchodząca ósma edycja Polish Hip-Hop Festival „zapowiada się rekordowo”. „Powiększamy wszystko co możemy powiększyć – festiwalowicze dostaną więcej terenu, więcej scen, nową, większą scenę główną, więcej artystów, więcej street foodu, strefy rozrywki oraz aktywności o których poinformujemy w kolejnych komunikatach” – zapewnili twórcy wydarzenia. Przypomnieli zarazem, że Polish Hip-Hop Festival to jedna z największych imprez tej sceny w tej części Europy. Jak dodali, ruszyła właśnie sprzedaż biletów.

Polish Hip-Hop Festival gości na malowniczej, nadwiślańskiej plaży w Płocku od 2013 r. W marcu 2019 r. twórcy płockiego festiwalu zapowiedzieli organizowanie Polish Hip-Hop Music Awards, cyklicznego wydarzenia, podczas którego artyści rodzimej sceny tego gatunku muzycznego otrzymywaliby specjalne nagrody – pierwsza edycja ma odbyć się na początku 2020 r.; nagrody mają zostanć przyznane w 14. kategoriach i wręczone podczas uroczystej gali. (PAP)

[reklama]

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk