Zmarł ks. Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz i kaznodzieja

Karol Kwiatkowski21 marca, 20203 min

W wieku 60 lat zmarł w nocy z piątku na sobotę ceniony duszpasterz, kaznodzieja i rekolekcjonista ks. prałat Piotr Pawlukiewicz, kapłan archidiecezji warszawskiej – poinformował w rozmowie z PAP rzecznik archidiecezji ks. Przemysław Śliwiński.

(YouTube.pl)

Był doktorem teologii pastoralnej, prałatem, kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej, autorem książek i audiobooków o tematyce religijnej. „Jego homilie przyciągały do kościołów tłumy” – przypomniał ks. Śliwiński.

Pogrzeb odbędzie się 25 marca o godz. 11.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie na Nowym Mieście. Zmarły kapłan pochowany zostanie na cmentarzu Powązkowskim. Planowana jest transmisja online z mszy pogrzebowej – zapowiedział ks. Śliwiński w rozmowie z PAP.

Ks. Piotr Pawlukiewicz 2 czerwca 1985 r. przyjął święcenia kapłańskie. Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku. W latach 1996-1998 był redaktorem naczelnym Radia Józef w Warszawie. Głosił homilie w kościele Świętego Krzyża w Warszawie podczas transmitowanej przez radio mszy o godz. 9.00.

Współpracował z Radiem Plus Warszawa, gdzie prowadził m.in. audycję „Katechizm Poręczny”, poświęconą odpowiedziom na pytania słuchaczy o praktyczne aspekty wiary. Głosił także kazania dla studentów w kościele akademickim św. Anny. Prowadził wykłady z homiletyki dla alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

W latach 1991-1999 był zaangażowany w prace II Polskiego Synodu Plenarnego. W przeszłości był też kapelanem kaplicy w Sejmie RP i duszpasterzem parlamentarzystów. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk