Atak na dom rabina w USA. Pięciu rannych

gregsoft29 grudnia, 20192 min

Niezidentyfikowany dotychczas nożownik zaatakował w sobotę późnym wieczorem, czasu lokalnego, w domu rabina, w pobliżu synagogi w miejscowości Monsey,w hrabstwie Rockland, niedaleko Nowego Jorku. Co najmniej 5 osób zostało poważnie rannych – poinformowały lokalne media.

Według Steve’a Liebermana, reportera lokalnej gazety „The Journal News in Rockland County”, nożownik zaatakował osoby przebywające w domu rabina, w pobliżu synagogi na Forshay Road, w Monsey, małym mieście położonym w odległości 48 km na północ od Nowego Jorku.

Po ataku nożownik zbiegł. Policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy, ale na razie wstrzymuje się od oficjalnych wypowiedzi.

Według miejscowej organizacji Ortodox Jewish Affairs Council, pięć ofiar ataku, z których wszystkie są Żydami, przewieziono do szpitala; dwie z nich są w stanie krytycznym. Jedna z ofiar otrzymała co najmniej pięć pchnięć nożem.

Prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James określiła sytuację w Monsey jako „straszną” dodając, że „jest zero tolerancji dla aktów nienawiści wszelkiego rodzaju”.

W ostatnim okresie w rejonie Nowego Jorku doszło do serii ataków o podłożu antysemickim.

 

 

(PAP)

Udostępnij:

gregsoft

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk