Kidawa-Błońska pokonała Jaśkowiaka. Kandydatka pewna zwycięstwa z Dudą

gregsoft14 grudnia, 20192 min

Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta – zdecydowała w sobotę konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej. Na Kidawę-Błońską głosowało 340 uczestników konwencji, na Jacka Jaśkowiaka – 125 delegatów – poinformował szef Komisji Wyborczej Rafał Grupiński.

„Wygramy te wybory, nie będą się już Polacy musieli wstydzić się prezydenta, będę prezydentem wszystkich Polaków – powiedziała Kidawa-Błońska po ogłoszeniu decyzji PO. – „Zaczynamy wielką grę. Ja wiem, że ją wygramy. Wygrałam z Kaczyńskim w Warszawie, wygram z Dudą” – dodała.

Kidawa-Błońska podziękowała też swemu kontrkandydatowi za prawyborczą rywalizację. „Chciałabym, żeby kampania wyglądała tak jak nasza prekampania w tych wyborach. Wiem, że tak nie będzie, ale to moje marzenie” – zaznaczyła wicemarszałek Sejmu.

Jacek Jaśkowiak pogratulował Kidawie-Błońskiej zwycięstwa w prawyborach. – „Gratuluję, wszystkiego najlepszego i od dzisiaj już wspieramy Małgorzatę. Wszyscy, tak jak na tej sali jesteśmy, cała Platforma, ale też i mam nadzieję – wkrótce cała opozycja, bo to są najważniejsze wybory prezydenckie od 30 lat” – powiedział prezydent Poznania.

Zaapelował też do samorządowców i ruchów miejskich, z których się wywodzi, aby wspierali Kidawę-Błońską w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. „Wygrajmy je dla Polski” – wezwał Jaśkowiak.

(PAP)

Udostępnij:

gregsoft

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk