Sponsorowanie lichwiarzy

Wydaje się jakby „dobra zmiana” utknęła w miejscu. Są dziedziny, w których trudno ją zauważyć. Seniorom proponuje się darmowe leki zamiast kompetentnych lekarzy, niemowlętom szczepionki o niezbadanym działaniu. Dla równowagi emocjonalnej wciska nam się mnóstwo seriali opowiadających, jakich to mamy genialnych lekarzy. Pacjent odnosi zatem wrażenie, że może tylko on jakoś źle trafił.


Z nauką historii jest akurat odwrotnie. Skoro już ją w szkołach przywrócono, to dla równowagi serial telewizyjny powinien utrzymywać widza w przekonaniu, że Polacy zawsze byli jacyś tacy nudni i przygłupi. A najlepiej, żeby zakłamanej historii Polak uczył się z Muzeum Polin, które jest utrzymywane za pieniądze, i to nie małe, polskiego podatnika. Może nie stać nas na edukację lekarzy z prawdziwego zdarzenia, ale na renowacje żydowskich cmentarzy, o które sami żydzi nie dbają, wydajemy lekką ręką 1 milion zł.

Ale co tam jakiś głupi milion! Niebawem oddamy miliardy i to nie złotówek, a dolarów – praktycznie wszystko co mamy i jeszcze zadłużymy się spłacając żydowskie roszczenia, zapewne „konieczne, uzasadnione i sprawiedliwe”. Zostały one bowiem na razie wyliczone akurat na tyle, ile wynoszą nasze rządowe rezerwy trzymane w amerykańskich bankach. Ot, taki nieoczekiwany zbieg okoliczności! Historia lubi się powtarzać, raz już zapłaciliśmy złotem z rezerw państwowych Anglikom za przywilej bronienia ich przed Hitlerem.

Wyszliśmy na tym tak, jak może wyjść człowiek honoru w starciu z lichwiarzem. Obecne głębokie ukłony naszych przywódców w jedną stronę, powodują wystawianie się na kopniaki z drugiej. Uniżoność zawsze odnosi ten sam skutek. Trudno nie skorzystać z okazji do wymierzenia salonowego, albo dyplomatycznego kopniaka, gdy podstawia się do tego sam wypięty tyłek.

A może jest to ostatni moment, żeby przypomnieć sobie o honorze i polskiej racji stanu, póki nie jest za późno?

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 Małgorzata Todd

 

źródło: mtodd.pl


26-05-2018 admin

Komentarze

 • Nie 1 mln tylko 100 mln na cmentarze żydowskie.
 • https://art13.eu/
  Podaj dalej.
 • http://www.radiomaryja.pl
  /multimedia/pe-przyjal-
  dyrektywe-ws -praw
  -autorskich-na-rynku
  -cyfrowym-cenzura
  -wypowiedzi-w-in ternecie/
  Moglo sie nieodpowiednio
  zapisac,wiec jeszcze raz.
  Audycja \",Aktualnosci
  Dnia\" dzis w RM
 • http://www.radiomaryja.pl/multimedia/pe-przyjal-dyrektywe-ws-pra w-autorskich-na-rynku-cyfrowym-cenzura-wypowiedzi-w-internecie/
 • http://www.europarl.europa.eu/
  meps/en/28301
  /TADEUSZ_ZWIEFKA_
  home.html
 • http://www.europarl.europa.eu/meps/en/28301/TADEUSZ_ZWIEFKA_home .html
  Oto zdrajca wolnosci obyeatelskich z EP ktory glosowal dzis za ogtaniczeniem wolnosci slowa w internecie.Sprawa jest powazna bo tresci nieeuropejskie / te brukdelskiej nprowieniencji/beda usuwane czyli wszystkie dyskusje na palace tematy.Podobno chca wlazic tez w poczte prywatna i usuwac.
 • Oto blokowany wpis na prawy.pl,:"
  Bardzo slusznie 09:10. Przesuwanie ,podmienianie znaczen symboli narodu wiernego Bogu na eksponowane stadionowe igrzyska, to klasyka walki z symbolami i tradycja.Koszulki,szaliki,wymalowane twarze,gadzety, kartonowe cylindry w barwach narodowych ...I polskie flagi.Niech bedzie, ale ..znowu cenzura;);) I wszystko jasne"

 • Znowu cenzura na prawy.pl Nie da sie wpisac komentarza w tenacie pt." Nie budujmy dumy narodowej na sporcie", co jest slusznym postulatem.
 • Blokuja teksty przez cenzure zainstalowana na www.prawy.pl
  Dzien wczesniej zostawilam tam spiro wpisow ,pokazujacych zaklamanie klasy politycznej.Dzis widac tego rezonans.Zaczynaja pisac i mowic wlasnymi slowami, to cieszy, ale ja mam szlaban. Czego to sie ktos boi? Prawda jak oliwa...Stare metody po prostu.
 • Gratuluję pani Todd!!!

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Warto wiedzieć

"Miś" Kamiński i Andrzej Morozowski sporządzili kiedyś chwalebne "dzieło" pt. "Koniec PiS-u". Rzeczywistość okazała się inna: to ich "Platformę" może czekać koniec. Zastąpi ją KOD lub "Nowoczesna" bądź połączenie tych awanturniczych gromad, zarządzone przez niewidocznych sterników antyrządowej rebelii. Tymczasem Tusk chce wyprzeć Schetynę i zastąpić Hanną Gronkiewicz-Waltz. Tylko tak dalej...
 
W "Super Expressie" wyróżnia się jako podgryzacz władzy Sławomir Jastrzębowski. Cytujemy: "KOD wyprzedza PiS  (...) ten ruch, pchany przez niewidzialne a sprawne ręce, dziś zwyciężyłby w wyborach". - Ciekawe, czyje to ręce? Zgłaszają się BND, Mossad,CIA, a chyba i złowrogi Putin. Jednak najpewniej są to ręce którejś z naszych specjalnych, podobno aż siedmiu, służb. Proponujemy dobrze trzepnąć po łapach...

 

 

 

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis