X Obietnica

Obietnica Pana Jezusa przekazana ludziom przez pośrednictwo św. Małgorzaty Marii Alacoque, odnoszą się do łask dla kapłanów. Kapłani najtrwalsze serca poruszą. ,,Pracy kapłańskiej dam błogosławieństwo, że z serc najtrwalszych odniesie zwycięstwo”.


I. Pan Jezus obiecał kapłanom Boskiego Serca moc kruszenia serc grzeszników. Dlaczego? Ponieważ specjalizują się w szkole Boskiego serca. Serce Jezusa jest dla nich wszechnicą, akademią wszelkiej umiejętności. Jeśli kto posiada maleńką iskierkę Miłości Boga, będzie się i sam palił i drugich zapalał miłością. Miłość Boża to łaska boża. II. jaka powinna być gorliwość? Miłość rodzi gorliwość, gorliwość powinna mieć swoją miarę, swoje reguły, swoje zalety, jak każda inna cnota.

Gorliwość powinna odznaczać się stałością, roztropnością, rozwagą. Gorliwość jest promieniem i napięciem miłości, to pożądane są przymioty miłości, tyle mamy roztropności o ile mamy cierpliwości., pobożność, miłosierdzie, nabierają wartości w roztropności.. Gorliwość powinna być nie samolubna, nie szukająca swojej chwały, rozgłosu, ale przejęta służeniem chwale Bożej. Osoba głosząca cześć Serca Bożego uważa się za stopień, szczebel po którym inni mogą piąć się do Serca Zbawiciela. Niech uważa się za latarnie, która oświeca ciemną drogę a nie za słońce. Uważa się za środek wiodący do celu, a nie za cel. Gorliwość ma być miłą, grzeczną, delikatną, pociągającą, objawiać się ma w wesołym wyrazie twarzy, w ruchach gestach, słowach, w całym obejściu, z którego przebijać ma życzliwość, miłość, usłużność, delikatność. Pan Jezus szczególne błogosławieństwo zsyła kapłanom zatroskanym o szerzenie Królestwa Bożego według Serca Bożego.

 

sanitariuszka Hania


06-08-2017 admin

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Warto wiedzieć

"Miś" Kamiński i Andrzej Morozowski sporządzili kiedyś chwalebne "dzieło" pt. "Koniec PiS-u". Rzeczywistość okazała się inna: to ich "Platformę" może czekać koniec. Zastąpi ją KOD lub "Nowoczesna" bądź połączenie tych awanturniczych gromad, zarządzone przez niewidocznych sterników antyrządowej rebelii. Tymczasem Tusk chce wyprzeć Schetynę i zastąpić Hanną Gronkiewicz-Waltz. Tylko tak dalej...
 
W "Super Expressie" wyróżnia się jako podgryzacz władzy Sławomir Jastrzębowski. Cytujemy: "KOD wyprzedza PiS  (...) ten ruch, pchany przez niewidzialne a sprawne ręce, dziś zwyciężyłby w wyborach". - Ciekawe, czyje to ręce? Zgłaszają się BND, Mossad,CIA, a chyba i złowrogi Putin. Jednak najpewniej są to ręce którejś z naszych specjalnych, podobno aż siedmiu, służb. Proponujemy dobrze trzepnąć po łapach...

 

 

 

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis