Triduum Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej

Piątkowa Droga Krzyżowa ulicami Warszawy rozpoczęła Triduum Młodych. Uroczystość Diecezji Warszawsko-Praskiej w tym roku połączona jest z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży. W sobotę w 9-ciu rejonach Diecezji odbyły się spotkania młodych przed Niedzielą Palmową i Wielkim Postem. W niedzielę o 18.00 arcybiskup Henryk Hoser odprawił mszę św. w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana.


Arcybiskup w homilii nawiązał do skazania Chrystusa i do tłumu, który domagał się ukrzyżowania. Powiedział, że tamten tłum nie umarł i dalej można go słyszeć  w obecnych czasach. Msza św. była odprawiona w intencji młodzieży z Diecezji.

 

W Triduum Młodych młodych brali udział wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. Spontanicznie utworzył się chór młodych ludzi, którzy zaśpiewali podczas Drogi Krzyżowej i mszy św. w Niedzielę Palmową. Młodzież razem z s. Zuzanną przygotowała stacje Drogi Krzyżowej i prezentację filmową. Film pokazywał sceny z męki Chrystusa i obrazy przedstawiające słabości naszych czasów: egoizm, obojętność, zaniedbania względem bliskich. 

Sobotnie spotkania były okazją do wysłuchania ciekawych świadectw wiary i poznania się młodzieży. Uczestniczyli w nich również kandydaci do bierzmowania. 

Organizatorzy i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży zapraszają osoby chętne do włączenia się do przygotowań wizyty papieża Franciszka w Polsce.


19-03-2016 admin

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Warto wiedzieć

"Miś" Kamiński i Andrzej Morozowski sporządzili kiedyś chwalebne "dzieło" pt. "Koniec PiS-u". Rzeczywistość okazała się inna: to ich "Platformę" może czekać koniec. Zastąpi ją KOD lub "Nowoczesna" bądź połączenie tych awanturniczych gromad, zarządzone przez niewidocznych sterników antyrządowej rebelii. Tymczasem Tusk chce wyprzeć Schetynę i zastąpić Hanną Gronkiewicz-Waltz. Tylko tak dalej...
 
W "Super Expressie" wyróżnia się jako podgryzacz władzy Sławomir Jastrzębowski. Cytujemy: "KOD wyprzedza PiS  (...) ten ruch, pchany przez niewidzialne a sprawne ręce, dziś zwyciężyłby w wyborach". - Ciekawe, czyje to ręce? Zgłaszają się BND, Mossad,CIA, a chyba i złowrogi Putin. Jednak najpewniej są to ręce którejś z naszych specjalnych, podobno aż siedmiu, służb. Proponujemy dobrze trzepnąć po łapach...

 

 

 

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis