Posłowie odchodzą z Kukiz ‘15

Dwójka posłów: Małgorzata Zwiercan i Kornel Morawiecki opuścili Klub Poselski Kukiz ’15 po wielkiej awanturze, która wybuchła po głosowaniu w sprawie powołania prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego z PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.


6 posłów klubu Kukiz ’15 zagłosowało w sposób odmienny od sugestii Pawła Kukiza, który polecił wyjęcie kart do głosowania z urządzeń zliczających. Chodziło o nieosiągnięcie wymaganego do wyboru kworum, wynoszącego 230 + 1 posłów. Jak wiemy, glosowało 233 posłów, za: było 227; wstrzymało się: 6 posłów. Z klubu Kukiz ’15 za: głosował Ireneusz Zyska, zaś wstrzymali się: Józef Brynkus, Jerzy Jachnik, Anna Maria Siarkowska i Rafał Wójcikowski oraz Małgorzata Zwiercan, która głosowała za siebie i za Kornela Morawieckiego, co jest złamaniem prawa. Jak później tłumaczyła zrobiła to na prośbę tego ostatniego, który miał źle się poczuć i opuścił salę posiedzeń Sejmu.

 

Po głosowaniu kamery obecne na sali posiedzeń zarejestrowały uścisk dłoni, jaki mieli wymienić Paweł Kukiz i Ryszard Petru z klubu Nowoczesna, które zinterpretowano jako podziękowania w sprawie zajęcia wspólnego stanowiska w sprawie niedopuszczenia do wyboru prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego trybunału Konstytucyjnego.

 

Po posiedzeniu sejmu na spotkaniu Klubu Kukiz ’15 Kornel Morawiecki wskazywał, że klub nie powinien dołączać do opozycji totalnej, na co poirytowany Paweł Kukiz miał palnąć wulgarnie: „Pi....l się Kornel! chodzi ci tylko o karierę syna”. Wobec Małgorzaty Zwiercan, ze względu na złamanie prawa, Kukiz zażądał złożenia mandatu poselskiego i zapowiedział zgłoszenie sprawy do prokuratury.

 

Przed głosowaniem poseł Tomasz Rzymkowski z Klubu Kukiz ’15 wyjaśniał z trybuny sejmowej, jakie stanowisko zajmie jego klub, gdyż uważa, że „...dzisiejszy wybór, o ile dojdzie do skutku, nie przybliża nas ani o milimetr do zakończenia tego konfliktu”, natomiast warto byłoby się zająć nowelizacją konstytucji, opracowaną przez klub Kukiz ’15, którego projekt był w pierwszym czytaniu i nic nie stoi na przeszkodzie, aby odbyło się jego drugie czytanie.

 

Fot. PAP/Jacek Turczyk


Komentarze

  • Zdrada i tyle.Jedtem w 100% w tej sprawie po str PIS.Najlepiej zlikwidowac TK, jako skamieline komunistyczna i tajny rzad. Ma ostatecznie o wszystkim rozstrzygac, to po kiego...nam parlament ?

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Warto wiedzieć

"Miś" Kamiński i Andrzej Morozowski sporządzili kiedyś chwalebne "dzieło" pt. "Koniec PiS-u". Rzeczywistość okazała się inna: to ich "Platformę" może czekać koniec. Zastąpi ją KOD lub "Nowoczesna" bądź połączenie tych awanturniczych gromad, zarządzone przez niewidocznych sterników antyrządowej rebelii. Tymczasem Tusk chce wyprzeć Schetynę i zastąpić Hanną Gronkiewicz-Waltz. Tylko tak dalej...
 
W "Super Expressie" wyróżnia się jako podgryzacz władzy Sławomir Jastrzębowski. Cytujemy: "KOD wyprzedza PiS  (...) ten ruch, pchany przez niewidzialne a sprawne ręce, dziś zwyciężyłby w wyborach". - Ciekawe, czyje to ręce? Zgłaszają się BND, Mossad,CIA, a chyba i złowrogi Putin. Jednak najpewniej są to ręce którejś z naszych specjalnych, podobno aż siedmiu, służb. Proponujemy dobrze trzepnąć po łapach...

 

 

 

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis