Bielan: To oczywiste, że w takim kraju jak Polska jest dużo szpiegów

„Nigdy go nie poznałem i teraz się bardzo cieszę z tego powodu” – mówił europoseł PiS, Adam Bielan, w Rozmowie o 7:00 w Radiu RMF24 o zamieszanie wokół sędziego Tomasza Szmydta, który uciekł na Białoruś, a w przeszłości miał dostęp do ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa państwa. 

„Nie byłem pomysłodawcą wyborów korespondencyjnych ani w Bawarii, ani w Polsce. Byłem zwolennikiem, aby w tamtym trudnym momencie, kiedy panowała pandemia, dać możliwość przeprowadzenia w Polsce wyborów w sposób analogiczny jak w tym największym landzie w Niemczech” – mówił Adam Bielan.

 „Nie mielibyśmy głowy państwa wybranej w demokratycznych wyborach. A już wiemy, że Putin w tym czasie planował rozmaite działania hybrydowe przeciwko Polsce, więc proszę sobie wyobrazić, co by było, gdyby doszło wtedy do kryzysu na granicy polsko białoruskiej” – mówił Adam Bielan.

Europoseł PiS powiedział też, nie czuje zgrzytu w tym, że będąc sztabowcem Andrzeja Dudy, był również osobą, która przekonywała do terminu i sposobu przeprowadzenia wyborów kopertowych.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk