Matysiak: Minister Lasek chyba niewiele robi

Karol Kwiatkowski3 kwietnia, 20243 min

Minister Lasek chyba niewiele robi, bo faktycznie zapowiadane były audyty (…). Obiecywano, że to będzie proces, który przebiegnie profesjonalnie, transparentnie, że do końca pierwszego kwartału będziemy mieli pierwsze wnioski. Tych wniosków nie ma. Nie rozpoczął się audyt. – mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM Paulina Matysiak z Partii Razem.

Robert Mazurek pytał parlamentarzystkę o Centralny Port Komunikacyjny. Posłanka Matysiak znana jest z zaangażowania w tę sprawę. Matysiak o audytach projektu, które zapowiedział rząd, mówiła: Problem z audytami dot. CPK jest taki, że jeszcze żaden z tych audytów się jeszcze nie rozpoczął. Postępowań ma być aż sześć.

Dopytywana, co jej zdaniem robi minister Maciej Lasek od momentu powierzenia mu funkcji pełnomocnika rządu do spraw CPK, odpowiadała: Minister Lasek chyba niewiele robi, bo faktycznie zapowiadane były audyty (…). Obiecywano, że to będzie proces, który przebiegnie profesjonalnie, transparentnie, że do końca pierwszego kwartału będziemy mieli pierwsze wnioski. Tych wniosków nie ma. Nie rozpoczął się audyt. Tam jest mowa – i tego dotyczy ostatnia interpelacja, którą wczoraj składałam – że w tym postępowaniu wewnętrznych korzysta się z pomocy zewnętrznych ekspertów tudzież konsultantów – wyjawiła. Posłanka zaznaczyła, że chce się dowiedzieć, kto tym konsultantem jest.

Matysiak wskazywała jednak, że nie słyszała, żeby ktoś sprzeciwiał się audytom. Są jednak inne problemy dotyczące budowy CPK: Stopowanie tego projektu, wypowiedzi, które też znamy pana ministra Laska, zanim objął swoją posadę. Mówił, że zamiast CPK będzie quadroport. Mamy rok 2024 i to jest najwyższa pora, żebyśmy się dowiedzieli co dalej z tym projektem – tłumaczyła.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk