Wiceminister rolnictwa: Zielony Ład wymaga rewizji i zmiany

Karol Kwiatkowski27 lutego, 20244 min

„Europejski Zielony Ład wymaga rewizji i zmiany. I dzisiaj to zaczęło docierać do coraz większej grupy polityków w Brukseli, którzy widzą, że w całej Europie rolnicy przeciwko temu się buntują” – mówił w Rozmowie o 7 w Radiu RMF24 wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski.

Polityk PSL zauważył, że konieczna jest zmiana na trwałe Zielonego Ładu. Zdajemy sobie z tego sprawę, że jeśli teraz tego nie zrobimy, to za rok będziemy mieli takie same protesty, takie same formy sprzeciwu, niezadowolenia – mówił.

Krajewski przyznał, że europejski Zielony Ład wymaga rewizji i zmiany. Dzisiaj to zaczęło docierać do coraz większej grupy polityków w Brukseli, którzy widzą, że w całej Europie rolnicy przeciwko temu się buntują – tłumaczył.

Jednocześnie wiceszef resortu zaznaczył, że minister rolnictwa działał w tej kwestii wczoraj w Brukseli. Wczoraj minister Siekierski zgłosił w Brukseli te wszystkie problemy, które są do rozstrzygnięcia na forum Komisji Europejskiej. Dzisiaj to, co jest zależne od nas, to że przeciwstawiamy się Zielonemu Ładowi. Złożyliśmy w Brukseli konkretne propozycje, że chcemy wyrzucić te pomysły, których polscy rolnicy nie mogą spełnić – powiedział wiceminister.

Chcemy, żeby w tym rok była tzw. derogacja, czyli czasowe odstąpienie od niektórych zapisów Zielonego Ładu. My od pierwszego dnia, od kiedy przejęliśmy władzę, chcemy uprościć to i wyrzucić te nieracjonalne zapisy i takie kolejne pisma w tej sprawie są kierowane do Komisji Europejskie – stwierdził Krajewski.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk