Komorowski: Kaczyński i Macierewicz przeszkodą dla głębszej współpracy sił politycznych

Karol Kwiatkowski19 lutego, 20243 min

„Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz, choć nie tylko oni, to politycy, którzy są przeszkodą dla głębszej współpracy sił politycznych w Polsce. Część środowiska PiS-u wyciąga wnioski z porażki w wyborach parlamentarnych i z okoliczności tej przegranej” – przekonywał w Porannej Rozmowie o 7.00 w Radiu RMF24 były prezydent Bronisław Komorowski. Komentował też zaplanowaną na 12 marca wizytę Andrzeja Dudy i Donalda Tuska w Białym Domu.

Były prezydent odniósł się do sytuacji w Polsce po wyborach parlamentarnych. 

– Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz to politycy, choć nie tylko oni, którzy są przeszkodą dla głębszej współpracy sił politycznych w Polsce. Część środowiska PiS-u wyciąga wnioski z porażki w wyborach parlamentarnych i z okoliczności tej przegranej. Mam na myśli ujawnienie się oczywistego faktu, jakim jest kompletny brak zdolności PiS-u do zawarcia koalicji z kimkolwiek. Wszyscy sojusznicy zawsze byli przez PiS wchłaniani – podkreślał w rozmowie z Tomaszem Weryńskim Bronisław Komorowski.

– Pan Marcin Mastalerek nie mówi własnym głosem w moim przekonaniu, tylko przyzwolił mu na to pan prezydent. Chodzi o wypowiedź, że Jarosław Kaczyński musi odejść. Akurat ja się z tym zgadzam w pełni – dodał.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk