Patryk Jaki: Polskie państwo byłoby bezbronne bez Pegasusa

Karol Kwiatkowski17 lutego, 20243 min

„To, że ewentualnie byli podsłuchiwani jedni i drudzy, z tego i tego obozu, to raczej chyba dobrze świadczy o poprzednim obozie” – mówił Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, Patryk Jaki. Komentował w ten sposób doniesienia, że podsłuchiwani mieli być także politycy PiS, w tym premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek rozpoczyna działalność komisja śledcza ds. Pegasusa. Patryk Jaki zapewnia, że stawi się przed nią, jeśli zostanie wezwany.

Oczywiście, że się stawię. Jeżeli ktoś ma się czegoś bać w tej sprawie to Platforma Obywatelska. Często tak bywało, że komisje śledcze odwracały się przeciwko tym, którzy myśleli, że będą ich używali jako narzędzia politycznego. To będzie dobry moment, żeby pokazać, do czego był stosowany ten Pegasus, pokazać, na czym polegała afera fakturowa w Inowrocławiu i wyprowadzanie tam pieniędzy na kampanię wyborczą z urzędu publicznego – mówił były wiceminister sprawiedliwości, a obecnie europoseł Suwerennej Polski.

Komisja ds. Pegasusa być może będzie chciała przesłuchać także Zbigniewa Ziobrę, który ma poważne problemy zdrowotne.

– Jestem przekonany, że Zbigniew Ziobro też będzie chciał się zobaczyć z tą komisją, tylko ma problemy ze zdrowiem. Walczy o życie, jestem przekonany, że wygra tę walkę i stawi się przed tą komisją – mówił Jaki.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk