Śmiszek: Uważam, że Lewica sprawdziłaby się w Ministerstwie Edukacji. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk jest doskonałą specjalistką

Karol Kwiatkowski21 listopada, 202325 min

Uważam, że Lewica sprawdziłaby się w Ministerstwie Edukacji. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk jest doskonałą specjalistką stwierdził Krzysztof Śmiszek w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

A czy lewica dostanie Ministerstwo Edukacji w rządzie Donalda Tuska?  – Rozmawiamy. Rząd właściwie jest już ułożony, mamy 98% stanowisk – powiedział Krzysztof Śmiszek – wiceprzewodniczący Nowej Lewicy, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Dziennikarze piszą, że to Ministerstwo Edukacji właściwie jest takie tutaj kluczowe i od tego zależy układanka pozostałych ministerstw. – Zostawiam to liderom partyjnym, zostawiam to panu premierowi Tuskowi do decyzji. Uważam, że Lewica sprawdziłaby się w Ministerstwie Edukacji. Co to znaczy, że w lewo i co to by miało oznaczać, bo nie rozumiem? Przez ostatnie cztery lata składaliśmy projekty ustaw dotyczące np. ciepłego posiłku dla każdego ucznia, podwyżek dla nauczycieli.

Dla Lewicy ma być cyfryzacja. Drugie to jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej i Pracy i to ma być Katarzyna Kotula? – Może to będzie Katarzyna Kotula, albo ktoś jeszcze inny. Mamy długą ławkę specjalistów i specjalistek. Jak powiedziałem, te ostatnie dwa trzy resorty są jeszcze uzgadniane. Uważam także, że edukacja świetnie by się miała pod rządami ministra lub ministra z Lewicy. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk jest doskonałą specjalistką, jeśli chodzi o edukację. Cała jej kariera zawodowa była związana z edukacją. Taka lewica jest. Jesteśmy takimi siłaczkami, że tak powiem, co dobrze by wróżyło dla uczniów i uczennic także nauczycieli zobaczymy jak to się wszystko ułoży.

Onet pisze, że jednak nastąpiła zmiana, jeśli chodzi o kandydatkę na Ministerstwo Zdrowia. Joanna Mucha podobno ma być ministrem. – Mamy swoją strategię na Ministerstwo Zdrowia. Jak rozumiem, przypadnie teraz być może Trzeciej Drodze, bo jeszcze nie mamy przecież tego ustalone ustalonego. Jedno jest pewne, to będzie niesamowity wysiłek nie tylko dla samego ministra, ale także dla rządu. Joanna Mucha akurat specjalizuje się w ekonomii zdrowia, a to jest zadanie przede wszystkim dla menedżera niekoniecznie musi być to lekarz.

Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • PI Grembowicz

  21 listopada, 2023 at 4:09 pm

  Nie
  Nigdy
  Za żadną cenę
  Jaka to kara?!
  Real Life

  Reply

  • PI Grembowicz

   21 listopada, 2023 at 8:21 pm

   I za jakie grzechy!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk