Horała: Są większe szanse na powstanie CPK, niż rządu Morawieckiego

Karol Kwiatkowski16 listopada, 202312 min

„Oczywiście, że przy takiej alternatywie znacznie większe szanse są na powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Powstanie CPK bez horyzontu czasowego jest prawie pewne” – powiedział w Rozmowie w południe w RMF FM i Radiu RMF24 Marcin Horała. Poseł Prawa i Sprawiedliwości był pytany, na co są większe szanse – na powstanie CPK, czy rządu Mateusza Morawieckiego.

Marcin Horała zapewnił, że jeśli Mateusz Morawiecki zaproponuje mu posadę ministra w formowanym rządzie, to podejmie się tego zadania.

Gość RMF FM i Radia RMF24 odniósł się również do słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił, że „Platforma Obywatelska realizuje niemieckie interesy”. Zdaniem Marcina Horały jest to „353 odcinek pod tytułem Jarosław Kaczyński (kogoś) obraził”. Polityk stwierdził, że to Platforma Obywatelska jest stroną atakującą PiS.

Dysproporcja jest rażąca w tamtą stronę, a to my się mamy tłumaczyć z jakiegoś mocniejszego słowa. To jest jakiś absurd – zauważył gość Piotra Sala.

Zdaniem Horały słowa o realizacji niemieckich interesów „to jest pewna diagnoza politologiczna, której nie sposób odmówić słuszności”.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • PI Grembowicz

  16 listopada, 2023 at 4:39 pm

  To tak na otarcie łez!?
  Zbyt wielu ma to gdzieś…
  Real Politik

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk