Kukiz nie przystąpi do klubu Prawa i Sprawiedliwości

Karol Kwiatkowski13 listopada, 202312 min

Paweł Kukiz w rozmowie z „Super Expressem” przyznaje, że podjął już decyzję o założeniu swojego koła sejmowego, bo „nie chce być związany klubową dyscypliną”. Tę informację potwierdził Jarosław Sachajko — poseł Kukiz’15/Demokracja Bezpośrednia w rozmowie z Wirtualną Polskę.

– Jeśli będą wymagać ode mnie podpisania „cyrografu” na głosowania – w myśl dyscypliny partyjnej – to do ich klubu nie wejdę – zapowiadał w niedawnym wywiadzie dla Wprost Paweł Kukiz. Teraz okazuje się, że podjął już decyzję. Były muzyk zdradził Super Expressowi, że chce założyć swoje koło sejmowe.

Kukiz zapowiada, że w nowej kadencji Sejmu będzie walczył o swoje postulaty, które nie zmieniły się od 2015 r.

– Pozostając niezależnym, będę mógł zabiegać o poparcie dla nich zarówno w PiS jak i w PO. O ordynacji mieszanej i zniesieniu immunitetów mówiły obie strony sporu. Będę się też bił o sędziów pokoju, czy kwestie referendalne. Te ostatnie mają w programach zarówno PiS jak i PSL – mówił.

„SE” informował, że do koła Kukiza mieliby przystąpić Marek Jakubiak i Jarosław Sachajko. — Porozumienie dotyczące harmonogramu zgłaszania projektów ustaw nie zostało podpisane przez PiS. Podjęliśmy decyzję, że nie wejdziemy do klubu parlamentarnego PiS — powiedział Sachajko w rozmowie z Wirtualną Polską.

Źródło: Super Express, WP, Wprost

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk