Hołownia marszałkiem Sejmu? Zgorzelski: To dobra kandydatura

Karol Kwiatkowski28 października, 202325 min

„Z mojego punktu widzenia to jest dobra kandydatura” – tak o propozycji dotyczącej objęcia przez Szymona Hołownię funkcji marszałka Sejmu powiedział Piotr Zgorzelski, polityk PSL-u. Gość Krzysztofa Ziemca stwierdził również – po pytaniu o stanowisko w Ministerstwie Edukacji i Nauki – że „nawet, jeśli nie w postaci ministra, to wiceminister z PSL będzie dbał o to, żeby sfera światopoglądowa w szkole nie była najważniejsza, bo szkole jest potrzebny spokój”.

Prowadzący rozmowę zapytał o to, czy PSL „odda” resort rolnictwa. Żeby coś oddawać, to trzeba go mieć. Na razie nikt nie postawił kropki nad i. Zanim przystąpimy do rozmów o resortach, a potem o nazwiskach, to rozpoczęliśmy rozmowy dotyczące programu – mówił Zgorzelski.

Polityk nawiązał do wypowiedzi Andrzeja Dudy w sprawie umowy koalicyjnej. Pan prezydent powiedział, że od nas – zdziwiłem się najpierw, ale później pomyślałem, że dosyć dobra deklaracja – zażądał umowy koalicyjnej i my taką umowę przygotujemy, my za tą umową pokażemy, że stoi za nią 248 (posłów – red.) – mówił.

Piotr Zgorzelski dodał, że „większość może być tylko jedna”. Na resorty i personalia przyjdzie czas i wtedy o oczywiście będziemy komunikowali, ale nie przed tylko po – zaznaczył.

Krzysztof Ziemiec zapytał swojego gościa o to, za które resorty chcieliby odpowiadać. Trzecia Droga ma bardzo spójny program dla przedsiębiorców, mamy bardzo program edukacyjny – mówił Zgorzelski.

Co z marszałkiem Sejmu?

Prowadzący rozmowę dopytał, czy PSL chce odpowiadać za Ministerstwo Edukacji i Nauki. Nawet, jeśli nie w postaci ministra, to wiceminister z PSL będzie dbał o to, żeby sfera światopoglądowa w szkole nie była najważniejsza, bo szkole jest potrzebny spokój – powiedział gość RMF FM.

Co z marszałkiem Sejmu? – zapytał Krzysztof Ziemiec i nawiązał do słów w RMF FM Michała Koboski z Polski 2050 dotyczących propozycji kandydatury Szymona Hołowni na stanowisko marszałka. Z mojego punktu widzenia także to jest dobra kandydatura – powiedział Piotr Zgorzelski.

Źródło: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • PI Grembowicz

  28 października, 2023 at 3:45 pm

  Chyba już najwyższy czas uciekać z Polski; jakie inne wyjście?!
  Gówniarze chcą być u władzy.
  „Czas Apokalipsy„
  „Potop„
  Apocalypto Politik, AD 2023

Leave a Reply

Koszyk