Zalewski: Spełnienie wszystkich kamieni milowych dot. KPO od razu jest nierealne

Karol Kwiatkowski20 października, 202313 min

„Nikt z partii opozycyjnych nie dogada się z PiS” – zapewnił Paweł Zalewski, odnosząc się do pogłosek o próbach przeciągania przez Prawo i Sprawiedliwość na swoją stronę polityków opozycji. „Wybory nie były równe, (…) to oznacza, że były nieuczciwe – nie powiedziałem, że były sfałszowane, choć w jakichś miejscach może, jednostkowo” – mówił gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Mówiąc o staraniach o odblokowania funduszy europejskich dla Polski Zalewski zaznaczył, że „nie musi wyglądać w ten sposób, że musimy spełnić wszystkie kamienie milowe od razu. To jest nierealne”.

– To jest przykład upadku naszych czasów, że ja od poniedziałku jestem pytany, czy ktoś z nas się da skorumpować. (…) To są instrumenty państwa niedemokratycznego i jest jeden z dowodów na to, że PiS nie jest partia demokratyczną – stwierdził Pawel Zalewski.

Podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu współpracy. Dostaliśmy mandat zaufania jako Trzecia Droga. Ludzie głosowali na nas jako na Trzecią Drogę – czyli na koalicję dwóch partii – i chcemy taką współpracę kontynuować w Sejmie. Natomiast jaki będzie wymiar formalny – czy to będzie klub sfederowany, czy porozumienie dwóch klubów, to się jeszcze okaże – zaznaczył Paweł Zalewski pytany o to, czy w nowym Sejmie sojusz wyborczy PSL i Polski 2050 będzie działał w jednym klubie.

Zapytany, czy PiS jest formacją demokratyczną, Zalewski stwierdził jednoznacznie: Nie. Dlatego, że już w 2007 r. przestała być demokratyczna, opuściłem tę partię.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk