Zgorzelski: Debatę wygrał Hołownia

Karol Kwiatkowski10 października, 202315 min

Nie ma wątpliwości, że to Hołownia wygrał wczorajszą debatę – to niezaskakujący komentarz wicemarszałka Sejmu z PSL/Trzeciej Drogi na temat tego, co działo się wczoraj w TVP. Piotr Zgorzelski, gość Rozmowy o 7:00 w RMF FM i Radiu RMF24, ataki PiS-u na Hołownię po debacie odbiera jako dowód na swoje słowa.

Debatę Zgorzelski określił jako produkt debatopodobny, bo pozbawiony energii, która „zawsze jest wyzwalana wtedy, kiedy jest dyskusja”. W studiu zmierzyli się ze sobą Donald Tusk, Mateusz Morawiecki, Szymon Hołownia, Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Bosak i Krzysztof Maj.

Debata była w stylu dobrej radzieckiej zasady: jaki jest twój ulubiony bohater i dlaczego Lenin? Pytania zadawane w czasie dłuższym niż przeznaczono na nie odpowiedzi – uważa Zgorzelski. Jego zdaniem nie dojdzie do piątkowej debaty, którą Morawieckiemu i Kaczyńskiemu zaproponował wczoraj Tusk. Bo gdyby miało do niej dojść, to pan Jarosław Kaczyński naprawdę nie miałby problemu z przełożeniem spotkania w Przysusze – uznał polityk PSL.

Zdaniem wicemarszałka Sejmu „nie ma wątpliwości, że Szymon Hołownia wygrał wczorajszą debatę w TVP”. Mówił krótko i na temat, jego wypowiedzi dotyczyły przyszłości, a nie tego, co było (…) wypełniał ten 60-sekundowy czas łaskawie dany przez partię rządzącą dla interlokutorów pana premiera Morawieckiego, który zamiast, jak premier, pokazać perspektywę rodakom, skupił się na atakowaniu Donalda Tuska – powiedział gość Bogdana Zalewskiego.

Jako potwierdzenie swoich słów uważa komentarze po debacie autorstwa prawicy. Widać po komentarzach strony rządowej, że bardzo dotknęła ich bardzo dobra forma Szymona Hołowni, bo tamta strona mocno zawyła określając naszego współlidera jako osobę, które tę debatę przegrała (…) Wynika jednoznacznie (z badań Trzeciej Drogi – red.), że dla wyborców PiS partią drugiego wyboru jest właśnie Trzecia Droga. I to aż 20 proc. wyborców PiS, tak zwani wyborcy PiS-light. I o nich właściwie toczy się gra pomiędzy Trzecią Drogą i PiS – uważa Zgorzelski.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk