Scheuring-Wielgus: Polska stała się pierwszym państwem rządzonym przez mafię

Karol Kwiatkowski4 października, 202316 min

„Polska stała się pierwszym państwem rządzonym przez mafię”Ja się podpisuje pod tymi słowami powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Robert Biedroń powiedział w Parlamencie Europejskim: „w każdym państwie jest mafia, ale Polska stała się pierwszym państwem rządzonym przez mafię”. – Ja się w zasadzie podpisuje pod tymi słowami Kryją swoich, wyciągają kasę z budżetu państwa do najróżniejszych fundacji, które powstają, jak grzyby po deszczu. Pieniądze, które powinny iść np. na pomoc, przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet z funduszu sprawiedliwości idą na organizacje faszystowskie. Mnóstwo pieniędzy ze spółek skarbu państwa jest wykorzystywanych w kampanii wyborczej. Tych przykładów jest multum. System mafijny jest taki, że kryje swoich i oni to teraz robiąpowiedziała Joanna Scheuring-Wielgus – wiceprzewodnicząca Lewicy, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

„Nikt z opozycji nie wymyślił afery wizowej. To dziennikarze odkryli cały ten przekręt”

Pytanie, czy taka debata powinna się odbywać przed wyborami w Polsce? – Każda debata w PE pokazująca Polskę w złym świetle, nie jest dla nas korzystna. Spada odium na nas wszystkich, na Polki i Polaków. Druga rzecz jest taka, że przecież nikt z opozycji nie wymyślił afery wizowej. To dziennikarze odkryli cały ten przekręt i całą tą korupcję, która się dzieje za granicą. Trzeba o tym mówić i trzeba to pokazywać, bo jesteśmy w Unii Europejskiej – stwierdziła posłanka Lewicy.

„Gdyby była taka potrzeba, żeby pomóc, to bym pomogła”

Słuchaczka zapytała: Czy przyjęłaby pani w domy uchodźców z Lampedusy? Gdyby była taka prośba, to myślę, że nie wahałabym się. Gdyby była taka potrzeba, żeby pomóc, to bym pomogła.  W tym dokumencie, który powstaje [o relokacji uchodźców – red.] i który nie ma jeszcze oficjalnej wersji, jest taki zapis, że kraje , które pomogły innym krajom, tak jak my pomogliśmy Ukraińcom, mają możliwość niebycia objętym tym systemem relokacji. My powinniśmy o to zawalczyć i na pewno to dostaniemy. My też, jako polski rząd, powinniśmy zrobić wszystko, żeby wyegzekwować od Unii pieniądze na tych Ukraińców, bo tego też Polska nie zrobiła – zaakcentowała wiceprzewodnicząca Lewicy.

Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • PI Grembowicz

    4 października, 2023 at 7:52 am

    I na tym właśnie polega cała głupota demokracji, parlamentaryzmu, seymokracji…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk