Suski o aferze wizowej: Państwo zadziałało prawidłowo

Karol Kwiatkowski18 września, 202313 min

Premier ma prawo odwołać ministra, żeby była transparentność, żeby nie było podejrzeń – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM wiceprzewodniczący klubu PiS Marek Suski pytany o to, dlaczego wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk stracił stanowisko. Chodzi o tzw. aferę wizową, w której zarzuty usłyszało już siedem osób. Śledczy zareagowali w ten sposób na proceder, w ramach którego za łapówki miano ułatwiać i przyspieszać procedury wizowe w kilku państwach Afryki i Azji.

Pojawiły się wątpliwości, a my chcemy, żeby było transparentnie. To był departament, który podlegał Piotrowi Wawrzykowi – mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem Marek Suski dopytywany o to, dlaczego stanowiska nie stracił minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, tylko Piotr Wawrzyk.

Podczas Porannej rozmowy w RMF FM, pojawiły się za to wątpliwości co do liczby nielegalnie wydanych wiz dla obcokrajowców. Marek Suski  mówił o 300 wizach, które trzeba sprawdzić, tymczasem opozycja twierdzi, że chodzi o 300 tys. wiz. Chyba im się zera dodały, oni już nie raz kłamali – komentował Suski.

W piątek Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat w związku z wybuchem tzw. afery wizowej. Zwolniony został Jakub Osajda, dyrektor Biura Prawnego i Zarządzania Zgodnością MSZ. Podjęto też inne decyzje.

Zarzuty w aferze usłyszało już siedem osób. W ten sposób, po doniesieniach medialnych śledczy zareagowali na proceder, w ramach którego za łapówki miano ułatwiać i przyspieszać procedury wizowe w kilku państwach Afryki i Azji.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • PI Grembowicz

    19 września, 2023 at 10:33 am

    Nie ma żadnej afery – to jest tylko: zwykła, lewacka, chamska oraz głównie esbecka ustawka, podpucha i wrzutka.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk