III Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki odbywać się będzie w Bydgoszczy

Magdalena Targańska8 lipca, 20234 min

14-15 października 2023 r. w Bydgoszczy odbędzie się III edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki. Do końca sierpnia można zgłaszać swoje uczestnictwo. Co ważne nie pobieramy żadnych opłat za stoisko wydawnicze!

W tym roku Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki odbywać się będzie w Bydgoszczy. Poprzednie dwie edycje odbywały się w podbydgoskim Osielsku.

„W ubiegłorocznym wydarzeniu udział wzięło ponad 40 wydawnictw, głównie z naszego województwa, ale również z innych rejonów Polski. Dodatkowo obecnością zaszczyciło nas aż 20 autorów książek. W tym roku oczywiście liczymy na więcej wydawnictw i większe grono autorów. Na miesiąc przed końcem zapisów już wiemy, że ten zamysł uda się nam zrealizować, gdyż zgłosiło się ponad 50 wystawców. Teraz wszystko już tylko w gestii czytelników, którzy, mam nadzieję, licznie nas odwiedzą” – powiedział Krzysztof Drozdowski, pomysłodawca Festiwalu Książki.

W trakcie dwóch dni Festiwalu Książki odbywać się będą również premiery książek. Jedną z nich zaprezentuje Dominica Caddick, na co dzień mieszkająca w Anglii. Pomysł na książkę pt. „Gajowy” powstał w trakcie poprzedniej edycji Festiwalu Książki.

„W tym roku w trakcie paneli dyskusyjnych chcemy poruszyć wiele ważnych tematów dotyczących polskiego świata literackiego. Dyskutować więc będziemy na temat ochrony praw autorskich, »modnych« i opłacalnych metod druku, o tym jak wygląda obecnie rynek książki, czy jak możemy wspierać małe lokalne księgarnie” – dodał Drozdowski.

Na Festiwalu Książki swoje stanowiska będą również miały osoby produkujące samodzielnie literackie gadżety, takie jak m.in. zakładki do książek.

Zapisy na Festiwal cały czas trwają, chętni wydawcy nadal mogą zgłaszać swoje wydawnictwa do uczestnictwa w wydarzeniu. Dzięki dofinansowaniu wydarzenia ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa, wszyscy wydawcy mają zagwarantowane stoisko wydawnicze oraz nocleg w hotelu bez jakichkolwiek opłat.

Organizatorami Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki są Fundacja Będziem Polakami oraz Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego. Partnerem strategicznym Festiwalu Książki jest Wyższa Szkoła Gospodarki.

 

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk