Poboży: W ostatnim roku do Polski z krajów islamskich przyjechało 30 tys. osób

W ostatnim roku do Polski przyjechało 30 tys. imigrantów z krajów, na które próbuje teraz szczuć Donald Tusk (z krajów islamskich – przyp. red.) – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Zapewnił, że wszystkie te osoby zostały zweryfikowane przez polskie służby, a następnie uzyskały wizę pracowniczą. „To pracownicy oczekiwani przez polskich pracodawców, którzy przebywają na różnego rodzaju kontraktach” – stwierdził.

– Zarzucam kłamstwo tym, którzy mówią, że polska zapora na granicy jest nieskuteczna – mówił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. Jest najskuteczniejszym na świecie rozwiązaniem w zakresie zabezpieczenia granicy państwowej – przekonywał gość Tomasza Terlikowskiego.

– Dzięki perymetrii i wszystkim urządzeniom elektronicznej części naszej zapory, każdy ruch intruza, który zbliża się do naszej granicy, jest odnotowywany – dodawał Błażej Poboży.

– Każda próba nielegalnego przekroczenia jest przez nas odnotowywana i podejmowane jest działanie. Czasami lepiej puścić jednego przez granicę, a potem wyłapać tych przedstawicieli świata przestępczego, którzy organizują ten nielegalny proceder, tzw. wozaków, którzy odbierają ich spod granicy oraz tych, którzy próbują przewieźć ich dalej – podkreślił wiceszef MSWiA.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk