UEFA podjęła decyzję w sprawie Szymona Marciniaka

Magdalena Targańska2 czerwca, 20232 min

UEFA podjęła decyzję, że finał Ligi Mistrzów, który zaplanowany jest na 10 czerwca w Stambule poprowadzi Szymon Marciniak.

UEFA wydała w sprawie Szymona Marciniaka specjalny komunikat. Wcześniej wokół polskiego arbitra powstało spore zamieszanie w związku z donosem od stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. Organizacja skierowałam skargę na Marciniaka, który wziął udział w konferencji „Everest”, której współorganizatorem był Sławomir Mentzen.

Po przeprowadzeniu dokładnej analizy otrzymaliśmy oświadczenie od pana Marciniaka, w którym wyraził on najszczersze przeprosiny i przedstawił wyjaśnienia dotyczące jego zaangażowania w to wydarzenie. Uważamy, że udostępnienie jego oświadczenia ma kluczowe znaczenie dla rozwiania obaw i zapewnienia przejrzystości – czytamy w oficjalnym komunikacie UEFA.

Po oświadczeniu Marciniaka UEFA skontaktowała się również ze stowarzyszeniem „Nigdy Więcej”, która zgłosiła początkowe obawy dotyczące zaangażowania polskiego arbitra w to wydarzenie.  Stwoarzyszenie zażądało, aby Szymon Marciniak pozostał w swojej roli sędziego na nadchodzący finał Ligi Mistrzów UEFA,  twierdząc, że usunięcie go podważyłoby promocję antydyskryminacji – podaje UEFA.

Koniec końców i na całe szczęście sprawa zakończyła się pomyślnie dla Szymona Marciniaka.

Źródło: sport.interia.pl/uefa.com

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk