Najnowszy spot PiS budzi kontrowersje

W sieci trwa ostra dyskusja po publikacji przez Prawo i Sprawiedliwość spotu, zawierającego zdjęcia z niemieckiego obozu śmierci Auschwitz-Birkenau i odnoszącego się do marszu 4 czerwca oraz usuniętego już wpisu Tomasza Lisa o komorach dla Kaczyńskiego i Dudy.

Film opatrzony zdjęciami z obozu śmierci został opublikowany w środę w mediach społecznościowych przez PiS. „Marsz 4 czerwca coraz bliżej, czy na pewno chcesz tam być?” – czytamy na profilu Prawa i Sprawiedliwości.

https://twitter.com/pisorgpl/status/1663805957162319874?s=20

– Obnażyliśmy hipokryzję i to ich straszliwie boli – podkreśla Michał Moskal, dyrektor Biura Prezydialnego PiS i jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Jak dowiedziała się Interia, to właśnie Moskal podobno odpowiada za kontrowersyjny spot.

Jak powiedział Interii Moskal, opublikowany film powstał „w ramach krytycznej analizy skandalicznego i nawołującego do nienawiści wpisu pana Tomasza Lisa”. O co chodzi? W poniedziałek, po tym jak prezydent ogłosił, że podpisze ustawę znaną jako „Lex Tusk”, były redaktor naczelny „Newsweeka” oświadczył w mediach społecznościowych: „znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora”.

Prezydent reaguje

Swój komentarz do opublikowanego w środę przez PiS materiału wideo Andrzej Duda zamieścił na Twitterze.

„Pamięć o Ofiarach niemieckich zbrodni w Auschwitz jest święta i nietykalna. Tragedia milionów Ofiar nie może być wykorzystywana w walce politycznej. To działanie niegodne i nie ma dla niego usprawiedliwienia – napisał na swoim profilu prezydent.

Wcześniej krytyczną opinię o spocie wyraziło Muzeum Auschwitz-Birkenau. Również w mediach społecznościowych, przedstawiciele placówki wezwali do zaprzestania wykorzystywania ofiar obozu do walki politycznej.
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk