Wspieramy rolników – polityka konkretów dla polskiej wsi

Magdalena Targańska29 maja, 20234 min

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w ogólnopolskich obchodach Święta Niepodległościowego Ruchu Ludowego. Uroczystość z udziałem wielu rolników i przedstawicieli środowisk ludowych miała miejsce w Starej Błotnicy na Mazowszu. Podczas wystąpienia szef rządu podkreślił znaczenie historyczne wsi i ruchów ludowych dla polskiej niepodległości. Podsumował również jak polityka przyjazna rolnikom umożliwiła rozwój wsi w ostatnich latach.

Podczas obchodów ogólnopolskiego Święta Niepodległościowego Ruchu Ludowego szef rządu Mateusz Morawiecki podkreślił znaczenie oraz zasługi ruchu ludowego i polskiej wsi dla wolności i niepodległości naszego kraju. Premier wspomniał o wielkich postaciach, takich jak Wincenty Witos, którzy byli patriotami i działali w polskiej sprawie na przestrzeni wieków.

– Nie ma nic bardziej świętego od polskiej ziemi. Mogę dzisiaj powiedzieć, że obok wszystkich naszych wielkich działaczy ruchu ludowego z ostatnich stu kilkudziesięciu lat i tych wszystkich, którzy są dzisiaj z nami, będziemy robić wszystko, aby umacniać siłę polskiej wsi, dlatego że jest święta. Dlatego, że jest polska. Dlatego, że jest naszą dumą – podstawą naszej siły i naszej niepodległości – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wystąpieniu w Starej Błotnicy.

Doceniamy wielkie dziedzictwo i wkład polskiej wsi i rolników w budowę wolnej Polski. Politykę dla wsi, którą prowadzimy, cechuje wsparcie dla rolników, szacunek dla kultury i wizja dalszego rozwoju. Rząd stale podejmuje działania korzystne dla rolników, a także innych mieszkańców mniejszych miejscowości – inwestujemy w infrastrukturę, a także wspieramy lokalne inicjatywy (m.in. Koła Gospodyń Wiejskich) – podaje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Rząd dba o interes rolników i oferuje wsparcie wobec negatywnych skutków pandemii i wojny na terenie Ukrainy. Rząd zaproponował „Konkret dla Polskiej Wsi”.

– Wiemy doskonale, że trudne czasy wymagają rzeczywistej reakcji. Kiedy był problem z suszą – działaliśmy. Kiedy był problem z ASF – nie chowaliśmy głowy w piasek, działaliśmy. Kiedy był problem z nawozami – działaliśmy. Kiedy był problem z węglem, dostępnością i cenami węgla – działaliśmy. Kiedy był problem z klęskami żywiołowymi, huraganami – za każdym razem nie siedzieliśmy z założonymi rękami tylko działaliśmy. Także i dziś, kiedy był i jest problem z zarządzeniem napływającym zbożem – działamy. Działamy w interesie polskiego rolnika – zaznaczył szef rządu.

 

Źródło: KPRM

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk