Szydło o rakiecie pod Bydgoszczą: Czas na analizę raportu i decyzje

Pan prezydent otrzymał wczoraj, podobnie jak i pan premier, raport od pana ministra Błaszczaka i ten raport jasno wskazuje na przebieg sytuacji. Sądzę, że teraz będzie etap, kiedy będzie rozmowa i analiza tego raportu i będą podejmowane decyzje – tak o sprawie rosyjskiej rakiety, która została znaleziona pod Bydgoszczą, mówiła europosłanka PiS, była premier Beata Szydło, która była Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Nie zabrakło też pytań o zbliżającą się kampanię wyborczą.

Wiele emocji wzbudza w ostatnich dniach sprawa szczątków rosyjskiej rakiety znalezionej w lesie pod Bydgoszczą. Ta sprawa musi być wyjaśniona, bo ona ujrzała światło dzienne i w mediach się na ten temat dyskutuje. Powinna być wyjaśniona przez służby, w gronie tych osób, które są decyzyjne. Natomiast w mediach ta dyskusja, szczególnie podgrzewana przez niektórych polityków, nie powinna się toczyć, bo to dotyczy bezpieczeństwa państwa – zaznaczyła była premier.

Pan prezydent otrzymał wczoraj, podobnie jak i pan premier, raport od pana ministra i ten raport jasno wskazuje na przebieg tej sytuacji, natomiast informacja BBN-u była chyba opublikowana przed tym raportem, więc sądzę, że teraz będzie ten etap, kiedy będzie rozmowa i analiza tego raportu i będą podejmowane decyzje – zaznaczyła Szydło.

Była premier stoi murem za szefem MON Mariuszem Błaszczakiem. Pan minister Błaszczak jest doskonale wypełniającym swoją funkcję ministrem, zrobił bardzo dużo dla wzmocnienia naszej obronności, bezpieczeństwa – powiedziała.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk