Warsaw Marriott Hotel i galeria sztuki współczesnej Limited Edition łączą siły w promocji polskich artystów

Magdalena Targańska26 kwietnia, 20236 min

Warsaw Marriott Hotel rozpoczyna współpracę z warszawską galerią sztuki współczesnej Limited Edition. Celem współpracy jest promocja ściśle wybranych polskich artystów. Popularyzacja ich twórczości wśród kolekcjonerów i koneserów sztuki jest niezwykle istotnym wsparciem. Wspólne działania mają zapewnić dotarcie do szerokiej rzeszy odbiorców.

Wydarzenia stacjonarne i wirtualne

Galeria sztuki Limited Edition jest jedną z czołowych galerii promocyjnych w Polsce. Zajmuje się artystami aktualnie tworzącymi, budując ich pozycję na rynku sztuki. Działalność galerii wychodzi poza prostą kuratelę artystyczną. Dokumentuje twórczość współpracujących z nią artystów. Organizuje wystawy poparte katalogami, wywiady, wydaje edycje kolekcjonerskie prac. Jest również jedną z pierwszych galerii sztuki, która zajęła się, obok działalności stacjonarnej (siedziba na Starym Mokotowie w Warszawie), wystawiennictwem wirtualnym (pierwsza wystawa miała miejsce w 2014 roku). Stąd wszystkie planowane projekty galerii i Warsaw Marriott Hotel będą mieć swój odpowiednik w rzeczywistości wirtualnej. Ma to zapewnić możliwość ich obejrzenia w zasadzie bez ograniczeń miejsca i czasu.

Warsaw Marriott Hotel mecenasem kultury

Luksusowy 5-gwiazdkowy Warsaw Marriott Hotel znajduje się w dzielnicy Śródmieście w odległości spaceru do Pałacu Kultury i Nauki. Do wieloletniej tradycji hotelu należy wspieranie artystów. Już w latach 90. Warsaw Marriott Hotel gościł wystawy i wydarzenia artystyczne w swoich wnętrzach. „Wierzę, że połączenie ponad dziesięcioletniego doświadczenia galerii sztuki Limited Edition oraz tradycja Warsaw Marriott Hotel przełożą się na sukces tego projektu. Wierzymy, że nasza opieka i patronat nad sztuką pozwoli artystom zdobywać kolejne szczeble kariery na rynku. Z drugiej strony wystawy wzbogacą doświadczenia wizualne naszych gości. Chcemy pozyskiwać dodatkowo tych odbiorców, którzy interesują się polską sztuką i dzięki temu chętniej będą wybierać nasz hotel. Właściciel Warsaw Marriott Hotel jest wielbicielem sztuki i kolekcjonerem, dlatego ta współpraca jest zgodna z naszą filozofią” – mówi Dariusz Oleksiak, Managing Director, Warsaw Marriott Hotel.

Uznani polscy artyści w galerii sztuki Limited Edition

W portfolio powstałej w 2012 roku galerii sztuki współczesnej Limited Edition znajdują się nazwiska o znaczącym dorobku, m.in. Józef Wilkoń, Antoni Janusz Pastwa, Tomasz Górnicki, Ida Karkoszka, Beata Czapska, Marcin Ryczek, Darek Pala, Aleksandra Kujawska i inni.

Jak mówi założycielka galerii Iwona Staroszczyk, „Wybieramy artystów z pewnego klucza. Są uznanymi twórcami, a ich prace znajdują się w zbiorach muzealnych. Każdy z nich ma swój rozpoznawalny i niepowtarzalny styl, z którego słynie. Są cierpliwi i ciężko pracują na swój sukces. Tworzą bardzo dobre obiekty, choć czasem mierzą się z wieloma wyzwaniami. Konsekwentnie tworzą sztukę, ponieważ są artystami z krwi i kości, którzy nie będą robić w życiu niczego innego. To są nazwiska, w które warto inwestować, ponieważ pozostają wierni swojej twórczości, a wsparcie instytucji takich jak Warsaw Marriott Hotel tylko to potwierdza”.

Pierwsze działania

Jeszcze w tym roku Warsaw Marriott Hotel i galeria sztuki Limited Edition planują zrealizować wystawy rzeźby Aleksandry Kujawskiej, malarstwa Józefa Wilkonia oraz rzeźby Idy Karkoszki. O wszystkich działaniach organizatorzy będą na bieżąco informować.

Źródło informacji: Warsaw Marriott Hotel

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk