„Unia Europejska zmierza do zniewolenia państw członkowskich”

Karol Kwiatkowski17 kwietnia, 20235 min

Bardzo dobrze, że minister spraw zagranicznych sformułował na expose – w oparciu o to, co deklamowała Komisja Europejska, mówiąc o jedności europejskiej – pogląd, że nie da się zbudować jedności przyszłej Europy na kompromisie wolności ze zniewoleniem. Tak naprawdę dzisiejsza Unia Europejska zmierza do zniewolenia państw członkowskich (…). My jesteśmy nie tyle karani, co represjonowani za brak przekroczenia ustrojowej niezależności od Unii Europejskiej. Cały czas mamy do czynienia ze wzmożoną interwencją w system ustrojowy państwa polskiego przez organy Unii Europejskiej – mówił mec. Piotr Łukasz Andrzejewski, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Komisja Europejska znów nalicza Polsce karę za rzekome niewykonanie środka tymczasowego zasądzonego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącego Sądu Najwyższego. 30 maja Trybunał Konstytucyjny ma zająć się wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy o zgodność z Konstytucją RP nowelizacji Ustawy o Sądzie Najwyższym. Obecnie wobec Polski stosowana jest agresja prawna, która poparta jest dodatkowo szantażem finansowym.

– Jest to niewątpliwe nadużycie zakresu, który podlega orzecznictwu w Unii Europejskiej. Polska ten zakres ustrojowy kształtowania wymiaru sprawiedliwości zatrzymała, przystępując do Unii Europejskiej. Formalne zobowiązania traktatowe Unii Europejskiej i Polski nie miały sformułowania dotyczącego ich materialnego zakresu. Dzisiaj polityka unijna zmierza do narzucania nowych kompetencji władczych tej organizacji międzynarodowej. To poszło tak daleko, że można mówić o pełzającym totalitaryzmie unijnym w stosunku do Polski czy Węgier. Mamy do czynienia z agresją prawną, która jest poparta szantażem finansowym. Uszczupla się nam finansową stabilizację w kraju – oznajmił mec. Piotr Łukasz Andrzejewski.

Podczas ostatniego expose minister spraw zagranicznych zauważył, że nie da budować się jedności przyszłej Europy na kompromisie wolności ze zniewoleniem.

– Bardzo dobrze, że minister spraw zagranicznych sformułował na expose – w oparciu o to, co deklamowała Komisja Europejska, mówiąc o jedności europejskiej – pogląd, że nie da się zbudować jedności przyszłej Europy na kompromisie wolności ze zniewoleniem. Tak naprawdę dzisiejsza Unia Europejska zmierza do zniewolenia państw członkowskich (…). My jesteśmy nie tyle karani, co represjonowani za brak przekroczenia ustrojowej niezależności od Unii Europejskiej. Cały czas mamy do czynienia ze wzmożoną interwencją w system ustrojowy państwa polskiego przez organy Unii Europejskiej – stwierdził wiceprzewodniczący Trybunału Stanu.

Mec. Piotr Łukasz Andrzejewski podkreślił, że musimy walczyć o Unię Europejską, ale taką, do jakiej przystępowaliśmy.

– Mamy do czynienia z dyktatem, który jest bezpodstawny z prawnego punktu widzenia. Jest to tzw. prawo siły, a nie siła prawa. Musimy nawiązywać nie do monopolu unijnego, ale do alternatywnego projektu Unii Europejskiej, czyli takiego, do którego przystępowaliśmy. Zapewnienie bezpieczeństwa to nie tylko kwestia ochrony terytorium, ale zapewnienie również bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego obywatelom – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z mec. Piotrem Łukaszem Andrzejewskim można odsłuchać [tutaj].

Źródło: radiomaryja.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk