13. rocznica katastrofy smoleńskiej

Karol Kwiatkowski10 kwietnia, 20233 min

10 kwietnia przypada 13. rocznica katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki planują w poniedziałek złożyć kwiaty i oddać hołd pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej w Warszawie. Główne uroczystości wraz z wystąpieniem prezesa PiS zostały jednak przesunięte na niedzielę 16 kwietnia – informuje portal i.pl.

10 kwietnia 2010 r., w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

– W tym roku 10 kwietnia przypada na drugi dzień Świąt Wielkanocnych, z tego względu zdecydowaliśmy się na przeniesienie obchodów na niedzielę 16 kwietnia – powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Zmiana terminu obchodów nie oznacza, że czołowi politycy PiS nie pojawią się na placu Piłsudskiego, gdzie znajduje się pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej. Mają się tam pojawić m.in. prezes Kaczyński oraz premier Morawiecki – czytamy na portalu i.pl.

16 kwietnia odbędą się natomiast główne uroczystości, czyli tradycyjne msze święte w intencji ofiar katastrofy, a punktem kulminacyjnym obchodów będzie wystąpienie prezesa PiS, które zaplanowane jest na godz. 21 przed Pałacem Prezydenckim.

Źródło: i.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk