Kolejna porażka redaktorów TVN24 przed sądem

Magdalena Targańska28 marca, 20232 min

Redaktor naczelny portalu www.tvn24.pl został zobowiązany do sprostowania nieprawdziwych informacji na temat związku blokowania środków z KPO z reformą wymiaru sprawiedliwości.

W wyroku z 23 marca br. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu portalu www.tvn24.pl zamieszczenie sprostowania o treści:

„W materiale prasowym o charakterze audiowizualnym, autorstwa Pawła Płuski, pt. „twarzą w twarz”, wyemitowanym na portalu www.tvn24.pl w dniu 18 lutego 2022 roku podano nieprawdziwą wiadomość, iż punktem spornym, który powoduje, że pieniądze na realizację Krajowego Planu Odbudowy są zamrożone, jest reforma wymiaru sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. W rzeczywistości reforma ta została zawetowana przez Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i nigdy nie weszła w życie, a zatem nie jest powodem zamrożenia pieniędzy na realizację Krajowego Planu Odbudowy”.

Sprostowanie będzie emitowane każdorazowo na początku spornego materiału. Tekst sprostowania ma być odczytany przez profesjonalnego lektora i wyraźnie zapowiedziany jako sprostowanie Ministerstwa Sprawiedliwości reprezentowanego przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Dodatkowo Sąd zasądził na rzecz Ministerstwa – jako wygranego w procesie –  zwrot całości kosztów postępowania.

Źródło: Biuro Komunikacji i Promocji, Ministerstwo Sprawiedliwości

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk