Barbara Nowacka: Donald Tusk się zmienił. Zobaczył, że prawa kobiet to nie jest wąska grupa

– Donald Tusk się zmienił. Mówi bardzo wyraźnie o udziale kobiet w polityce, o parytetach, realnie mówi o prawach kobiet do bezpiecznej, legalne aborcji, dostępie do antykoncepcji – ocenia Barbara Nowacka, w internetowej części programu „Gość Radia ZET”.

Zdaniem posłanki KO, „to jest trochę inny Donald Tusk, który zobaczył, że prawa kobiet to nie jest wąska grupa, tylko dobrostan świata”.

Tuska bardzo zmieniają córki, które też wychodzą walczyć o swoje prawa, które też mówią, że nie chcą być dyskryminowane, pogardzane za to, że są kobietami – mówi w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Nowacka: Obiecujemy, że zmieni się życie Polek na bezpieczniejsze i szczęśliwsze

Moje wielkie zadanie, żeby namówić jak najwięcej kobiet, żeby poszły do wyborów i wybrali tych i te, które stoją za ich prawami – przyznaje posłanka KO Barbara Nowacka.

Obiecujemy dziś, że zmieni się życie Polek na bezpieczniejsze, szczęśliwsze i na takie, w którym będą się czuły pełnoprawnymi obywatelkami RP – zapewnia Gość Radia ZET.

„Prawa kobiet nie powinny podlegać populizmowi referendalnemu”

Pytana o referendum ws. aborcji, które proponują PSL oraz Polska 2050, Barbara Nowacka odpowiada, że „prawa kobiet nie powinny podlegać populizmowi referendalnemu”.

Nawet, gdybyśmy uznali, że to jedyna superskuteczna metoda, to na realne, rzetelne referendum trzeba czekać 5 lat. Polki nie mają 5 lat, żeby zmienić prawo aborcyjne – ocenia posłanka. Nowacka zaznacza, że na końcu to i tak kobieta zostaje z tą decyzją.

Nie widzę powodu, by o jej wyborze decydowało szerokie gremium, w czasie bardzo brutalnej kampanii – dodaje Barbara Nowacka.

Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk