Fogiel: Sikorski dostaje prawie pół mln. złotych od rządu, który ma umożliwiać Rosji obejście sankcji. Czy Donald Tusk się na to zgadza?

Karol Kwiatkowski10 lutego, 20233 min

Sikorski dostaje prawie pół mln. złotych od rządu, który ma umożliwiać Rosji obejście sankcji. Czy Donald Tusk się na to zgadza? powiedział Radosław Fogiel w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Tajemnicza organizacja płacąca Radosławowi Sikorskiemu prawie pół miliona złotych rocznie. Zadajemy kolejne pytanie Donaldowi Tuskowi, czy on wie, za co Radosław Sikorski dostaje te pieniądze? Czy on się na to zgadza, czy będzie próbował to wyjaśniać –  powiedział Radosław Fogiel, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

– Ja niczego nie przesądzam, ale rozmówcy dziennikarzy NCR twierdzą, że głosowania w Parlamencie Europejskim mogą nie pozostawać bez związku z tymi wypłatami.

– Sikorski dostaje prawie pół mln. złotych rocznie od rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kraju który ma umożliwiać Rosji obejście sankcji, który nie popiera w ONZ rezolucji potępiającej rosyjska agresję na Ukrainie. W połączeniu z sugestiami o jakimś rozbiorze, to jest zaprogramowane po to w rosyjskiej propagandzie, żeby wbić klin pomiędzy społeczeństwa polskie i ukraińskie.

Cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk