Charytatywne zawody narciarskie z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy

Magdalena Targańska4 lutego, 20232 min

Prezydent Andrzej Duda otworzył IX edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2023”.

– Po raz kolejny spotykamy się na Polanie Szymoszkowej, by przez 12 godzin narciarskiego maratonu móc rywalizować sportowo, jednocześnie zbierając środki na rehabilitację dzieci z niepełnosprawnościami. Wierzę, że pobijemy kolejny rekord – powiedział Prezydent.

12h Slalom Maraton Zakopane to charytatywne zawody narciarskie, których celem jest ustanowienie rekordu Polski w drużynowej jeździe po slalomie non-stop przez 12 godzin. Pieniądze przekazane przez sponsorów – liczone za każdy przejechany kilometr, przeznaczane są na wsparcie sportowców z niepełnosprawnością, trenujących przy Fundacji HANDICAP Zakopane.

Inicjatorką pomysłu aktywizacji sportowej i integracji osób z niepełnosprawnościami jest Małgorzata Tlałka–Długosz, reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim, olimpijka, wielokrotna Mistrzyni Polski i Francji, zwyciężczyni Pucharów Europy, medalistka Pucharów Świata, Akademicka Mistrzyni Świata.

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk