Czarnek: Nikczemność i podłość redaktorów z TVN24 jest nieprawdopodobna

Karol Kwiatkowski3 lutego, 20233 min

„Nikczemność i podłość redaktorów z TVN24 jest nieprawdopodobna”, stwierdził w Telewizji Republika minister edukacji narodowej prof. Przemysław Czarnek.

Został zapytany m.in. o „program willa plus”, jak część mediów określiła pieniądze dla organizacji na zakup nieruchomości w konkursie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”.

Konkurs był absolutnie transparentny, oparty na przepisach prawa, a beneficjentami są podmioty prowadzące działalność proedukacyjną. Czterdzieści milionów złotych skierowaliśmy do 42 podmiotów na przeróżne inwestycje kierowane do osób młodych powiedział szef MEiN.

„Nie będzie żadnej seksualizacji dzieci, żadnych stowarzyszeń LGBT, które robią wodę z mózgu dzieciom i prowadzą do samobójstw wśród młodzieży. Dlatego te organizacje dziś tak trzeszczą i płaczą” – dodał podczas rozmowy z redaktorem Marcinem Bąkiem.

„Będziemy pokazywać wielkie rzeczy, które się dzieją dzięki organizacjom pozarządowym, które wspieramy. Niech panie Szumilas i Lubnauer staną przed kamerą i przeproszą te niepełnosprawne dzieci i ich rodziców za to, że szydzą z programów, które pomagają tym osobom”, podkreślił prof. Przemysław Czarnek w Republice.

Cała rozmowa na portalu TV Republika: tutaj

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk