Piotr Zgorzelski o zakulisowych rozmowach PSL z rządem

Karol Kwiatkowski2 lutego, 20234 min

Przedstawiliśmy nasze poprawki. Jeśli zostaną spełnione – poprzemy ustawę wiatrakową – mówił Piotr Zgorzelski o zakulisowych rozmowach PSL z rządem.

Czy to prawda, że niedawno odwiedziła pana minister Anna Moskwa i minister Szymon Szynkowski vel Sęk? – pyta Bogdan Rymanowski.

To prawda. Rozmawialiśmy na temat ustawy wiatrakowej – przyznaje Gość Radia ZET, polityk ludowców Piotr Zgorzelski.

– Jak wyglądało spotkanie i czego dotyczyły rozmowy?

Byliśmy w szerszym gronie, jeśli chodzi o PSL i przedstawiliśmy nasze propozycje poprawek, które jeśli zostaną spełnione, to PiS nie będzie musiało oglądać się na malkontentów – lobby wiatrakowe – tylko możemy ustawę przepchnąć – zdradza wicemarszałek Sejmu.

Dopytywany o to, jakie poprawki PSL przedstawił minister klimatu i ministrowi ds. europejskich, Gość Radia ZET odpowiada, że dotyczące odległości wiatraka od zabudowań, oraz cen energii dla mieszkańców.

– 700 metrów?

To kompromitująca demokrację poprawkę. Na jakimś karteluszku pobazgranym pan Suski przynosi poprawki. Minister Moskwa zrobiła wielkie oczy, kiedy dowiedziała się, że jest ta poprawka – ujawnia Piotr Zgorzelski.

Druga, bardzo ważna dla ludowców poprawka jest następująca: – Ze względu na to, że obecność wiatraków w gminie lekko zmienia życie mieszkańców, to chcemy, żeby mieszkańcy mieli dostęp do tej energii po cenie wytwarzania.

Gość Bogdana Rymanowskiego podkreśla, że jeśli rząd spełni te 2 warunki PSL, to ludowcy ustawę poprą.

Pragnę, by rząd zamknął kwestię kamieni milowych. Minister Szynkowski stara się, by to jak najszybciej dokończyć. Pragnę, by ludzie dostali pieniądze – komentuje Piotr Zgorzelski. Dodaje również, że w tej sprawie rząd omija Solidarną Polskę szerokim łukiem.

Więcej wkrótce na radiozet.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk