Kaczyński wpłacił 50 tys. zł na Siły Zbrojne Ukrainy, żeby zakończyć spór z Sikorskim

Karol Kwiatkowski31 stycznia, 20233 min

– Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy zamyka mój kontrowersyjny spór z Radosławem Sikorskim, czynię to z satysfakcją – poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński w ten sposób wykonał warunek, który postawił mu Radosław Sikorski, który wcześniej wygrał z Kaczyńskim w sądzie. Polityk PO pozwał prezesa PiS za to, że w 2016 r. w rozmowie z Onetem zarzucił mu „zdradę dyplomatyczną”.

Oświadczenie prezesa PiS we wtorek przesłał PAP jego pełnomocnik Adrian Salus. Jak wskazał mecenas Salus, jego mocodawca od pierwszych dni wojny aktywnie wspiera Ukrainę, dlatego przyjął ofertę polityka PO. Jak poinformował, we wtorek prezes PiS dokonał oczekiwanej wpłaty, kończąc tym samym spór, który – jak ocenił – „wskutek kontrowersyjnego orzeczenia zasądzającego astronomiczne koszty przeprosin, bulwersował opinię publiczną”.

Pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego zaznaczył ponadto, że wpłata na rzecz funduszu wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy „jednoznacznie przesądza, iż wszelkie insynuacje pojawiające się w domenie publicznej, dotyczące związku nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego ze sprawą jego Mocodawcy, są całkowicie bezpodstawne i tym samym krzywdzące dla Jarosława Kaczyńskiego”.

„Przyjmuję przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie mnie »zdrajcą dyplomatycznym« w formie wpłaty na walczące w obronie całej Europy siły zbrojne Ukrainy. Cieszę się, że znaleźliśmy patriotyczne rozwiązanie” — napisał Sikorski.

Źródło: PAP, Twitter

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk