Ozdoba o Sikorskim: Wyrzucić go na zbity ryj i skończyć z nim dyskusję

Karol Kwiatkowski25 stycznia, 20236 min

– Wyrzucić go na zbity ryj i skończyć z nim dyskusję powiedział Jacek Ozdoba w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej o tym, co Donald Tusk powinien zrobić z Radosławem Sikorskim

– Co powinien zrobić Donald Tusk z Radosławem Sikorskim po wczorajszej wypowiedzi w Radiu ZET? – zapytała w trakcie popołudniowego Gościa Radia ZET Beata Lubecka.
Wyrzucić go na zbity ryj i skończyć z nim dyskusję – odpowiedział Jacek Ozdoba,
wiceminister środowiska, rzecznik Solidarnej Polski.
Przepraszam, co zrobić? – zapytała Beata Lubecka.
–  Wyrzucić go na zbity ryj… – jeszcze raz powiedział Ozdoba.

– Najlepsza forma to rząd Zjednoczonej Prawicy, dlatego musimy realizować program zobowiązań dla Polski. Po drugiej stronie jest np. taki człowiek, jak Donald Tusk, czy Radosław Sikorski, ja sobie nie wyobrażam, że Sikorski – rosyjska dezinformacja, będzie kreował polską politykę – kontynuował Ozdoba, dodając: – Już realizowali politykę resetu z Rosją. Taka, jaką ona jest. To mi nie odpowiada i jako przedstawiciel młodego pokolenia nie chcę, żeby ci prorosyjscy politycy wrócili kiedykolwiek.
Dlaczego pani chce tolerować takiego człowieka? – pytał Ozdoba.

– Ale dlaczego pan używa takich sów? – opowiedziała gospodyni programu.

Dlatego, że wobec tego człowieka nie ma już innych określeń. To, co zrobił. Facet w obliczy wojny, kiedy Polska jest w awangardzie pomocy Ukraińcom, kiedy bomby spadają na szpitale używa słów, które są wykorzystywane przez propagandę rosyjską – kontynuował rzecznik Solidarnej Polski.

– Używa słów i wpisów [ R. Sikorski – red.], które są wykorzystywane podczas debaty w ONZ. Jest nazywany przez Departament Stanu USA, jako rosyjska dezinformacja. Co jeszcze musi zrobić?

– Ten człowiek jest wykorzystywany w propagandzie rosyjskiej. To nie jest idiota, to nie jest kretyn, to jest człowiek, który ma doskonałe rozeznanie, jakby nie było, w sprawach zagranicznych – stwierdził Jacek Ozdoba, dodając: – Pytanie jest takie. Albo mówimy, że facet jest odcięty od jakichkolwiek realiów i pewne czynniki wpływają na jego świadomość, lub jakie materiały są na niego zgromadzone, m.in. w FSB, że wykonuje… .

– Radosław Sikorski miałby być szantażowany?  – zapytała Beata Lubecka.

– No, a dla czego to robi? Facet z takim doświadczeniem, były minister obrony narodowej jest w stanie użyć takich słów, które są wykorzystywane tego samego dnia, przez propagandę rosyjską? – podsumował gość Radia ZET.  

Źródło: Radio Zet

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk