„Nowe fakty ws. zabójstwa Jarosława Ziętary. Prokuratura złożyła apelację”

Karol Kwiatkowski24 stycznia, 20233 min

Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem uniewinniającym dwóch oskarżonych o uprowadzenie, pozbawienie wolności i pomocnictwo w zabójstwie dziennikarza Jarosława Ziętary. Dlatego śledczy złożyli apelację – ustalił portal i.pl.

– Małopolskie „pezety” Prokuratury Krajowej w Krakowie wniosły apelację od wyroku Sądu Okręgowego w Poznaniu z dnia 19 października 2022 roku uniewinniającego Mirosława R. i Dariusza L. od zarzutu pozbawienia wolności i pomocnictwa do zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary – wyjawił w rozmowie z portalem i.pl Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej.

– W apelacji prokurator podniósł zarzut błędu w ustaleniach faktycznych, przede wszystkim w odniesieniu do zeznań świadków, które były podstawą do skierowania aktu oskarżenia oraz zarzuty błędnej oceny dowodów w postaci opinii psychologicznych i wariograficznych – dodał Borchólski. Termin rozprawy odwoławczej nie został jeszcze wyznaczony.

Proces Mirosława R., ps. Ryba, i Dariusza L., ps. Lala toczył się przed Sądem Okręgowym w Poznaniu od stycznia 2019 roku. Według ustaleń prokuratury, we wrześniu 1992 roku, oskarżeni, podając się za funkcjonariuszy policji, podstępnie doprowadzili do wejścia Ziętary do samochodu przypominającego radiowóz policyjny. Następnie przekazali go osobom, które dokonały jego zabójstwa, zniszczenia zwłok i ukrycia szczątków. Oskarżeni nie przyznają się do winy – przypomina portal.

Źródło: i.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk