Łapówki za praworządność – nowe skandaliczne fakty afery w PE

Karol Kwiatkowski22 stycznia, 20232 min

„Korupcja w Parlamencie Europejskim to jest wierzchołek góry lodowej. Hiszpanie opublikowali dziś nagranie ze swoim deputowanym, który chce oczerniać Polskę pytając co może zrobić więcej”, powiedział w rozmowie z Tomaszem Sakiewiczem europoseł PiS Dominik Tarczyński.

Gość dzisiejszej audycji Telewizji Republika „Polityczna kawa” dodał, że w opublikowanym filmie ukazane są mechanizmy jak Juan Fernando López Aguilar ma dalej postępować, by zablokować unijne środki dla Polski.

„Planem PE było zablokowanie pieniędzy dla Polski. Politycy z PE zostali jednak złapani dzięki systemowi podsłuchów Pegasus. Nie możemy być naiwni, to nie jest Marokogate tylko Russiagate”.

„Jestem przekonany, że w przeciągu tygodnia pojawią się kolejne nazwiska osób skorumpowanych w PE. To jest mafia. Ci ludzie doprowadzili, że Polska nie dostała pieniędzy” – podkreślił Dominik Tarczyński.

Do podobnych konkluzji doszedł także drugi z europosłów PiS Zbigniew Kuźmiuk. Według niego – „Dzisiejsze informacje są wstrząsające. Aguilar to osoba, która kreowała negatywne opinie o Polsce, prowadził propagandę przeciw Polsce i brał za to pieniądze”.

Pod opiniami swoich rozmówców podpisał się też przedstawiciel polskiego parlamentu Władysław Teofil Bartoszewski z KP-PSL.

Źródło: Telewizja Republika

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk