Leszczyna: PiS robi wszystko, żeby te wybory skręcić na swoją korzyść

Karol Kwiatkowski12 stycznia, 20235 min

PiS robi wszystko, żeby te wybory skręcić na swoją korzyść. Na to się nie zgadzamy powiedziała Izabela Leszczyna, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej

Dlaczego nie podobają się wam zmiany w Kodeksie wyborczym? Poseł Marek Ast powiedział, że jest to działanie profrekwencyjne.  – Jest jedna prosta zasada, o której mówili wszyscy. Zmiana w Kodeksie wyborczym na sześć miesięcy przed kampanią, nie jest czymś normalnym w demokratycznych standardach. PiS robi wszystko, żeby te wybory skręcić na swoją korzyść. Na to się nie zgadzamy – powiedziała Izabela Leszczyna,  wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, Koalicja Obywatelska, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

– Mówią o zwiększeniu dostępności. To dlaczego zmniejsza się dostępność Polakom mieszkającym za granicą? Dlatego, że przegrał tam wybory prezydenckie Andrzej Duda z Rafałem Trzaskowskim? No chyba tak? – kontynuowała posłanka PO.

– Jak chcecie wygrać najbliższe wybory? W 2015 r. kołem zamachowym dla PiS było 500+ – zapytała gospodyni programu.
– Jak się rozpocznie kampania wyborcza, to pani redaktor usłyszy o tym może nawet, jako pierwsza.
– Ale taki jeden sztandarowy pomysł, który podbiłby serca.
– Pomysłów, które pomagają żyć ludziom mamy całe mnóstwo. Ja ze swojej działki mogę powiedzieć, że jeśli KO wygra te wybory, to, o co proszą nas przedsiębiorcy, mają załatwione na pewno.

„Nie da się zlikwidować 400 mld. zł. długu. To nam PiS zafundował poza budżetem. Musimy to spłacić”

Izabela Leszczyna zapewniła w popołudniowym Gości radia ZET, że po wygranych wyborach Koalicja Obywatelska zagwarantujemy stabilne prawo podatkowe. – Przedsiębiorcom zależy najbardziej na stabilnych, przewidywalnych podatkach. Żeby ich nikt nie zaskakiwał. To już nie jest obietnica, mamy gotowy projekt ustawy, którą wdrożymy – tłumaczyła Leszczyna, dodając: – Mamy ponad 400 mld. zł. z kieszeni podatnika wydawane poza kontrola obywateli. Natychmiast po wygranych wyborach, te wszystkie fundusze, które są poza kontrolą parlamentu, zostaną poddane kontroli, plany finansowe będą jawne. Koniec raju wydatkowego partii rządzącej. Czy te fundusze będą zlikwidowane?

– Nie da się zlikwidować 400 mld. długu, bo to nam PiS zafundował poza budżetem. Jak mamy to zlikwidować? Musimy to spłacić – skwitowała Izabela Leszczyna.

Źródło: Radio Zet

Fotografia: Radio Zet

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk