Michał Wójcik: ludzie ze środowiska LGBT uważają, że mają więcej praw

Magdalena Targańska5 stycznia, 20235 min

– Odniosę się do konferencji Zbigniewa Ziobro – w dzisiejszych czasach opresja. Ludzie ze środowiska LGBT uważają, że mają więcej praw niż ci, którzy nie są w tym środowisku. Wszyscy są równi – mówi Gość Radia ZET Michał Wójcik, pytany przez słuchacza o to, co oznacza dla niego tęcza.

– Czuję czasami, że jak cokolwiek wypowiem się nt. dot. środowiska LGBT, np. adopcja przez pary homoseksualne, jeśli tylko powie się cokolwiek o tym, to jest taki hejt, że nie potrafię zrozumieć – dodaje wiceprezes Solidarnej Polski. Jego zdaniem „każdy człowiek ma prawo do swojej orientacji seksualnej, jaką sobie wybierze”.

– To prawo człowieka, jego wolność. Kwestie ideologiczne to zupełnie inna sprawa – komentuje minister.

„Niech władze TVP się odniosą”

Sylwester w TVP i tęczowe opaski?

– Chodzi o to, czy za pieniądze publiczne jest potrzebna tego rodzaju manifestacja, jeśli to była ustawka. Dziennikarze TVP mówią, że tak miało być. Pytanie: co to miało być? Niech władze TVP się odniosą – mówi Michał Wójcik. Dodaje, że oczywiście artyści mają prawo do manifestowania, ale jeśli to „była ustawka przygotowana przez telewizję, to konsekwencją będą tego rodzaju zachowania na kolejnych festiwalach”.

– Konsekwencją tego, co się stało m.in. w Zakopanem było to, że dziś grozi wydalenie z uczelni panu prof. Warchołowi. Postępowanie dyscyplinarne w ogóle nie powinno być wszczynane. Mam nadzieję, że władze UW nie zgodzą się na to – mówi Gość Radia ZET.

Pytany o ceny paliw, Michał Wójcik przyznaje, że śmieszy go dyskusja o cenach na stacjach Orlenu.

– Śmieszy mnie zachowanie opozycji. To rozbawiająca opozycja – uważa minister. Jego zdaniem, „gdyby ceny były wyższe, to opozycji by się nie podobało i grzałaby, a ponieważ ceną są niższe, były niższe, nie podwyższono ich, to opozycja też grzeje”.

– Taką mamy opozycję – dodaje gość Bogdana Rymanowskiego. Dopytywany o to, czy prezes PiS wydał polecenie klubowi, by organizować konferencje w obronie prezesa Orlenu, Michał Wójcik odpowiada:

– Ja nie słyszałem o takim poleceniu.

Źródło i cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk