Przemysław Czarnek: Nie ma mowy o zmianie ministra sprawiedliwości

Magdalena Targańska29 grudnia, 20224 min

Przemysław Czarnek w Radiu ZET: Nie ma mowy o zmianie ministra sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro będzie ministrem co najmniej jeszcze 4,5 roku.

– Nie ma żadnej mowy o zmianie ministra sprawiedliwości w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Jestem przekonany, że Zbigniew Ziobro jest najlepszym ministrem sprawiedliwości od czasów Lecha Kaczyńskiego i będzie ministrem do czasu, kiedy Zjednoczona Prawica będzie rządzić. A to będzie co najmniej jeszcze 4,5 roku – mówi Przemysław Czarnek w internetowej części programu „Gość Radia ZET”.

Minister podkreśla, że „nikt się nie będzie rozstawać”.

Ziobryści będą wycięci z list PiS?

– Absolutnie nie! To integralna część Zjednoczonej Prawicy – komentuje gość Bogdana Rymanowskiego. Dopytywany, czy będzie ich bronił, Czarnek zapowiada:

– Oczywiście, że tak.

Przemysław Czarnek przyznaje, że jest w „sporze merytorycznym” jako konstytucjonalista, jeśli chodzi o nową ustawę o Sądzie Najwyższym.

– Mam swoje zdanie – w wielu miejscach jest niekonstytucyjna, m.in. w sprawie testowania sędziów, również w kwestii przeniesienia odpowiedzialności sędziów do NSA – wylicza Gość Radia ZET.

Dodaje jednak, że gdyby ustawa przyszła do Sejmu w takiej wersji, to mimo wszystko poparłby ją.

– W konkretnych sytuacjach musimy poświęcić wartość, jaką jest konstytucyjność części wymiaru sprawiedliwości, a poświęcić się wartości wyższej – środkom finansowym – komentuje minister Czarnek.

Jego zdaniem „opozycja w sposób obrzydliwy, wraz z KE stawia Polskę pod ścianą w czasie wojny i musimy ważyć wartości, wiedzieć, w którym momencie co poświęcić dla wyższej wartości, jaką jest suwerenność państwa polskiego, a tu mówimy również o suwerenności finansowej”.

Źródło i cała rozmowa na radiozet.pl

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk