Ok. 700 tys. ton węgla trafiło już do gmin

Magdalena Targańska28 grudnia, 20222 min

Zakończyła się odprawa premiera Mateusza Morawieckiego z ministrami, wojewodami oraz prezesami spółek w sprawie redystrybucji węgla. Na bieżąco monitorujemy stan dostaw do poszczególnych samorządów oraz usprawniane procesy logistyczne. Bezpieczeństwo polskich rodzin jest dla nas kluczowe. 

Rząd stworzył skuteczny mechanizm dystrybucji węgla wśród obywateli. Gminy, które uczestniczą w dystrybucji węgla, nabywają ten surowiec po 1 500 zł za tonę, a odsprzedają za maksymalnie 2 000 zł. 500 złotych przeznaczonych jest na logistykę, czyli transport.

 

W 2 339 gminach zrealizowano pierwszą dostawę. To ponad 97% gmin, które zgłosiły się do programu. Do gmin trafiło już prawie 700 tys. ton węgla.

Rozbudowujemy również sieć dystrybucji i otwieramy nowe punkty, które zwiększają przepustowość.

W Kancelarii Premiera cyklicznie odbywa się Komitet węglowy. To spotkania, pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego, z ministrami, wojewodami oraz prezesami spółek w sprawie redystrybucji węgla.

Na bieżąco monitorowana jest sytuacja z uwzględnieniem planów importowych i wydobywczych w zestawieniu z zapotrzebowaniem na surowiec. Podejmowane działania mają na celu zapewnienie dostaw węgla opałowego do wszystkich podmiotów, w tym odbiorców indywidualnych.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk